“Микола Леонтович та його Щедрик”: у Вінниці відбулася презентація фільму про відомого композитора. ФОТО

16:19
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 13 січня, у Вінниці відбулася презентація документального фільму “Микола Леонтович та його Щедрик”. Стрічка розповідає про життя, творчість та смерть відомого композитора з Вінниччини. 

Прем’єрний показ розпочався близько 13:30 у кінотеатрі “Родина” за участі знімальної команди та акторів. Фільм знімався з 2018 року на Вінниччині та є другим фільмом з циклу фільмів “Видатні люди Вінниччини” (перший був про Миколу Оводова). Стрічка знята в жанрі докудрами, в якому переплітається акторська художня гра та документальна довідка.

 

 

 

 

 

 

Режисером стрічки виступив Василь Медяний, виконавець головної ролі – вінницький музикант, священник та культурний діяч Назарій Давидовський. Авторка сценарію – Тетяна Медяна, композитор – Іван Небесний, операторка – Вікторія Козловська. У зйомці фільму також брали участь актори та акторки Вінницького театру Садовського.

Як розповів журналістам Василь Медяний, фільм знятий, аби розповісти глядачам більше про композитора, який відомий на весь світ. Стрічка приурочена до 100-річчя з дня виконання всесвітньо відомого твору Миколи Леонтовича “Щедрик” в найбільшому концертному залі Нью-Йорку “Карнегі Хол”.

 

 

 

 

Каже, що обрали на роль Леонтовича саме Назарія Давидовського, адже він і добре знайомий з його творчістю, а також сам схожий на нього за деякими біографічними даними. Наприклад, батько Леонтовича був священником, як і пан Назарій. Обоє – музиканти та займаються хоровим мистецтвом.

Фільм коротко розповідає про життя композитора, зупиняючись на темі сім’ї, роботи Леонтовича в освітніх закладах. Також стрічка розповідає, як його найвідоміший твір “Щедрик” став популярним. Зокрема в стрічці описується, як він відправив свою збірку творів на рецензію композитору Миколі Лисенку, який показав їх уже відомому на той час хоровому диригенту Олександру Кошицю. “Передайте тому подільському паничеві, хай не чіпляє кацапські онучі до нашої української народної пісні”, – так відреагував на початку про твори Леонтовича Кошиця. Потім саме останній став “хрещеним батьком” Леонтовича, адже гастролював з його твором по всьому світі.

Переглянути фільм можна в “Родині” завтра, 14 січня, початок показу – о 13:30. Вартість квитка – 50 гривень. Надалі, за словами режисера, фільм можна побачити, звернувшись до знімальної групи або до кінотеатру.

Фільм створений за підтримки Вінницької міської ради.

Фото – Зорина Гаджук