“Ми всі робимо добро”: благодійний фонд “Подільська громада” відсвяткував своє десятиріччя

20:23
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Майже декілька сотень проектів, програм, команда волонтерів та мільйони зібраних коштів на благодійні цілі – такі результати 10-річної роботи Благодійного Фонду “Подільська громада”. Привітати колектив із “днем народження” сьогодні, 30 травня, прийшло чимало активістів та людей, які підтримують Благодійний Фонд та хочуть змінювати місто на краще.  

Голова “Подільської громади” Леся Найчук розповіла, що для того, аби Вінниця розвивалася, їхня організація працює на трьох основних напрямках: підсилення спроможності організації громадянського суспільства, розвиток соціальної відповідальності бізнесу, розвиток громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 років позитивних змін у Вінниці: як влаштований та чим займається Фонд “Подільська громада”

За десять років своєї роботи активісти відчували відповіальність перед громадою за кожну копійку, які отримували, а тому презентували результати у цифрах.

Зокрема, за 10 років “Подільська громада” зібрала 36 465 376,98 гривень. До речі, ця інформація викликала бурливі оплески серед присутніх. Загальний грантовий бюджет станом на 29 травня склав 438 869 гривень, і цю суму збираються збільшити завдяки проектам, які реалізовуватимуть протягом 2018 року. За 10 років роботи, було надано 33 гранти, Фонд має 159 бізнес-партнерів, які долучаються до ініціатив організації.

– Реалізовано великих 233 проекти, не знаю скільки ще сотень невеличких акцій, майстер-класів та інших контактів з громадою міста Вінниці, – зазначила Леся Найчук. – Ми маємо на сьогодні 15 міжнародних партнерських організацій, ще є 43 партнера з громадського сектору. Маємо сьогодні базу зі 130 вінничан-волонтерів. Звичайно, за десять років волонтерів було значно більше, але це саме ті активні, які лишилися на сьогодні. Якщо у 2017 році активінсть роботи Фонду (якщо її вимірювати лише грошима) досягнула майже 8 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінницькі меценати віддали майже 80 тисяч гривень на соціальні ініціативи під час «Аукціону проектів». ФОТОРЕПОРТАЖ

Леся Найчук зауважила, що за роки роботи вони не отримували фінансування з міського бюджету. Як правило, їм допомагають реалізовувати ініціативи місцеві бізнесмени та індивідуальні донори. Співпраця ж міською владою вимірюється організаційною та консультаційною підтримкою. Щоправда, часом місто допомагало у частковому фінансуванні окремих проектів.

– Ми є єдиною громадською організацією з третього сектору у місті, яка надає грнатову підтримку місцевим організаціям і ці кошти – це місцеві, локальні гроші, та не мають відношення до міжнародних донорів, – додала Леся Найчук. – Якщо говорити про сферу підтримки української армії, то лише за 2016 рік нами було направлено автомобілів, техніки, одягу, продуктів, будівельних матеріалів на суму майже два мільйона гривень і все це було зроблено завдяки нашим місцевим донорам та бізнесу, які долучалися до нашої програми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ніби картоплю”: вінницькі школярі висаджують сотні кущів троянд. ФОТО

Звичайно, святкування не обійшлося без подарунків та теплих слів, зокрема, від тих, хто брав активну участь у роботі “Подільської громади” та кому сам Фонд зміг тим чи іншим чином допомогти.

– Я хочу згадати момент, який пов’язаний з нашою першою поїздкою у зону АТО і я тоді вперше в житті дійсно зрозумів, що означає творити добро. Я тоді вперше відчув, що добро може бути й матеріальним, і його відчуваєш усіма емоціями, мозком та нервами. Насправді, це велика честь робити людям добро, абсолютно безкорисливо і щиро. Я пишаюсь тим, що я у нашій команді і бажаю всім отримувати такі емоції від того, що и робимо. А ми робимо добро, – привітав Геннадій Крамер, голова Правління ПАТ СК “Місто”, який був один із засновників Фонду.

Своїми враженнями від роботи Фонду “Подільська громада” також поділився присутній учасник АТО Андрій Гишпаль. Виявилось, що він давно дружив та жив поряд з Андрієм Дручинським – головою Наглядової ради БФ “Подільська громада”.

У найскрутніший момент Андрій Гишпаль звернувся до свого друга і Фонд допоміг українським бійцям безпосередньо під час участі в бойових діях на території Луганського аеропорту, передавши необхідне спорядження.  Цей факт не оминув увагою присутній на святкуванні заступник міського голови Владислав Скальський.

– Сьогоднішній день сповнений найголовнішого слова, яке нас всіх об’єднує – добро. І це вже дуже велика перемога. Мені сподобався факт, що ви жили на одній вулиці і завдячуючи Фонду громади “Подільська громада” ми всі “живемо на одній вулиці”. І наш “квартальний комітет” повинен ставати продуктивнішим, міцнішим і вартим того, щоб до нього долучалися нові й нові учасники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вир і Леля на сміттєпереробному заводі: вінничани створили настільну еко-гру

Між іншим, не лише словами вітали “Подільську громаду”, їм також передавали грошові сертифікати, янголів у рамці та інші подарунки.

Серед гостей свята були активісти, політики та бізнесмени, а також представники патрульної поліції та Віктор Бронюк, явий є не лише солістом гурту “ТІК”, а ще й голова представницької ради БФ “Подільська громада”. На завершення святкування для присутніх був торт та виступ музичного гурту “Женя і Катя”.

Додамо лише те, що БФ “Подільська громада” має чимало планів для проведення різноманітних заходів для Вінниці та вінничан протягом 2018 року. Наприклад, 27 червня планується фестиваль польової кухні імені Тараса Сича ( на заході збиратимуть кошти на потреби армії); у липні буде новий сайт та бренд Благодійного Фонду;у вересні  відбудеться стипендіальни конкурс від корпоративного фонду гурту “ТІК”; у листопаді відбудеться традиційний щорічний конкурс грантів “Світлі вчинки”; у грудні організація збирається нагородити своїх партнерів премією “Люди, які змінюють Вінницю”; на початок 2019 року, а саме на весняних канікулах, запланований музичний табір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За 25 годин навчитись грати на двох інструментах: у Вінниці розпочався Music Сamp International