“Ми багато років зомбували людей”: митрополит Симеон про враження від служби в УПЦ МП. ВІДЕО

14:27
Автор: Андрій Качор

Митрополит Вінницький та Барський Симеон, який нещодавно перейшов з УПЦ МП до Православної церкви України, розповів про свої враження під час служіння в УПЦ МП. 

Під час власної промови в Спасо-Преображенському кафедральному соборі напередодні дня Святого Миколая, митрополит зазначив, що шкодує про те, як УПЦ МП ставилася до українських церков і сказав, що вважає ті дії “зомбуванням людей”:

“Ми називали літургію (українських церков – ред.) ніби це як гра священиків, розкольницьких тих угруповань, що вони як виставу грають і немає там ніякого Христа і благодаті.

Мені сумно про те, що з 1989 року, коли в Україні почався автокефальний рух зі Львова, ми про це говорили. Ми в уми людей вкладали одну і ту саму, як ми казали, істину: там немає благодаті, там немає правди, там не канонічні і там немає Бога.

Це наша вина, що стільки років ми зомбували людей. На превеликий жаль сьогодні це зомбування продовжується, але тепер вже стосовно мене. Бо сьогодні Синод Московського патріархату під головуванням Онуфрія прийняв рішення, що я розкольник і мені заборонено священнослужіння.

Наші ієрархи забули про те, що було прийнято 1686 році (перехід української церкви під управління Москви – ред.), 11 жовтня теперішнім патріархом і рішенням Синоду Вселенського патріархату було скасовано. Вся Україна і всі православні священики і архіереї та віряни – всі стали членами Константинопольської церкви – як це було до 1686 року. Так як 15 грудня мати-церква вирішила для своє доньки дати дати автокефалію – вони так і зробила. І так була заснована українська автокефальна церква, яку визнав Вселенський патріарх, а значить і вся Константинопольська церква і вже в неділю Всесвятійший патріарх Варфоломій поминав нашого предстоятеля – новообраного блаженнішого митрополита Епіфанія”, – сказав митрополит.

Повну промову митрополита Симеона дивіться на відео:

Нагадаємо, що митрополит Симеон разом з вірянами, котрі перебувають під його омофором, перейшов з Московського патріархату до Української православної церкви. Після цього митрополит повідомив, що Спасо-Преображенський собор залишиться в ПЦУ, а священики поступово перейдуть на українську мову під час богослужінь. 

За кілька днів ще три парафії на Вінниччині перейшли з УПЦ МП до Православної церкви в Україні.