«Може трапитись з кожним чоловіком» – лікар уролог-андролог у Вінниці розповів про особливості еректильної дисфункції

14:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

«Може трапитись з кожним чоловіком» – лікар уролог-андролог у Вінниці розповів про особливості еректильної дисфункції

Еректильна дисфункція (імпотенція) може трапитись з кожним чоловіком, незалежно від його віку та стилю життя. Причин виникнення цього захворювання – безліч, причому спровокувати недугу може одразу декілька факторів.

За словами лікаря уролога-андролога Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Богдана Войчука, від еректильної дисфункції не застрахований жоден чоловік. Але лише ті пацієнти, які звертаються до фахівця одразу, помітивши перші «тривожні дзвіночки», отримують швидке та ефективне лікування з довготривалим ефектом.

Як діагностується еректильна дисфункція? Що чекає чоловіка з підозрою на імпотенцію на прийомі у лікаря уролога-андролога? Чи може війна, як серйозний стресовий фактор, впливати на утримування ерекції? Як лікується ця патологія? Чи можна її позбутись назавжди?

Відповіді на ці та інші питання читайте в інтерв’ю з лікарем.

Що лікує лікар уролог-андролог? З якими проблемами пацієнтам варто звертатись саме до Вас?

Спектр чоловічих захворювань, з якими працює уролог-андролог величезний. Насамперед це еректильна дисфункція, чоловіче безпліддя, запальні захворювання сечостатевої системи, інфекції які передаються статевим шляхом, гіперплазія передміхурової залози, захворювання яєчок (варикоцеле, гідроцеле, орхіт, епідидиміт, перекрут яєчка, сперматоцеле, травми яєчка), передчасне сім’явиверження, а ще чоловіче старіння, чоловіче ожиріння, хвороба Пейроні, викривлення статевого прутня, стрикрути уретри.

Також я допомагаю пацієнтам, які мають косметичні дефекти члена (в тому числі через невдалі операції на статевому органі), або мають бажання збільшити його розміри.

Давайте детальніше зупинимось на такій темі як еректильна дисфункція. У якому віці чоловіка може спіткати така проблема?

Це захворювання на сьогоднішній день не має вікових рамок. Тож спіткати ця проблема може навіть юнака ще до початку статевого життя.

Взагалі є чотири основні причини розвитку еректильної дисфункції: запальні хвороби сечостатевої системи (простатит, везикуліт, орхоепідидиміт, у тому числі, спричинений венеричними захворюваннями), ендокринні порушення (цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози, аденома гіпофізу, первинний та вторинний гіпогонадизм), порушення у системі кровообігу (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, патології клапанів та судин) та психологічні порушення (синдром очікуваної невдачі, слабка стресостійкість і тд.)

Чи може війна, як серйозний стресовий фактор, впливати на порушення еректильної функції?

Відповідь на це питання насправді дуже об’ємна. Цій темі можна окрему статтю приділяти. Для початку потрібно розуміти, що стрес буває різних видів, зокрема, емоційний (психологічний) та фізіологічний. Фізіологічний аспект ми вже обговорили вище, а от психологічний має доволі широкі границі.

Постійні підвищена тривожність та хвилювання безпосередньо впливають на збудження вищої нервової системи, що, своєю чергою, може призвести до «збою» системи регуляції статевої функції.

Як це зрозуміти? Статевий контакт розпочинається з процесу збудження, власне, із зорової та тактильної стимуляції, що пробуджує бажання зайнятись сексом. І якщо саме на етапі збудження (стимуляції,) за який відповідає вища нервова система виникає збій, то і продовження самого контакту є неякісним, а то й неможливим.

Чи може війна бути фактором розвитку еректильної дисфункції? Так, багато чоловіків зараз переживають неймовірно великий рівень стресу, тривоги та відчаю, а це саме те, що впливає на якість роботи мозку, та взагалі й стану усього організму і еректильна функція не виключення.

Як діагностується еректильна дисфункція? Що чекає чоловіка з підозрою на імпотенцію на прийомі у лікаря уролога-андролога?

Спершу відбувається збір анамнезу – історії хвороби: коли почалось, як почалось, наскільки виражені симптоми. Далі відбувається встановлення попереднього діагнозу та призначення лабораторних досліджень, які потрібно буде пройти пацієнту (аналіз крові загальний, аналіз крові на жири, гормональний аналіз крові, аналіз сечі, аналіз крові печінки і нирок).

На першому прийомі обов’язково відбувається загальний урологічний огляд. Як тільки результати аналізів будуть готові, на повторній консультації, пацієнту встановлюється клінічний діагноз, тобто діагноз з виявленою причиною еректильної дисфункції. І вже в залежності від цієї причини, пацієнту індивідуально підбирається лікування.

Як лікується ця патологія? Чи можна її позбутись назавжди?

Оскільки еректильна дисфункція являється поширеним захворюванням, то методів лікування захворювання, таких як терапевтичні та фізіотерапевтичні, є дуже багато.

Лікування, як я вже сказав, підбирається окремо під кожного пацієнта, в залежності від виду еректильної дисфункції, причин виникнення захворювання, віку пацієнта та показників лабораторних обстежень.

Чи можна позбутись еректильної дисфункції назавжди? Тут залежить від ступені її вираженості, від запущеності захворювання, від того, як довго пацієнт хворіє; чи має він супутні захворювання наскільки сумлінно пацієнт виконуватиме подальші рекомендації лікаря, а їх треба буде дотримуватись, практично все життя…

Тривалість лікування – теж справа індивідуальна. Може бути достатньо одного курсу лікування і тоді цього пацієнта лікар-андролог не побачить найближчі 10 років. А пацієнтам, що мають супутні захворювання, наприклад, цукровий діабет, потрібно щонайменше раз на рік в профілактичних цілях проходити курс лікування для підтримування еректильної функції.

Декілька порад для пацієнтів, щоб профілактикувати еректильну дисфункцію.

Насправді як такої профілактики еректильної дисфункції не існує, адже існує дуже багато факторів, які можуть її спричинити.
Тому пацієнтам рекомендовано просто слідкувати за своїм здоров’ям, періодично проходити медогляди – в терапевта, ендокринолога, кардіолога, уролога.

При появі навіть незначних порушень зі здоров’ям, звертатись до спеціаліста для їх усунення.

Не варто зловживати алкоголем, палити, допускати психологічні травми… і тоді еректильна дисфункція, якщо й з’являтиметься, то максимально рідко. Не можу сказати, що не з’явиться взагалі, бо з такою проблемою, бодай раз у житті, стикається кожен чоловік.

Те, про що дійсно важливо наголосити, відповідаючи на це питання – при будь-яких проявах порушення ерекції, не соромитись, а одразу звертатись до лікаря уролога-андролога. Це, буквально, допоможе присікти проблему «на корені».

Не варто нарощувати собі комплекси! Від цієї хвороби ніхто не застрахований! І це така ж хвороба, як, наприклад, гіпертонія, з усіма буває! Імпотенція лікується, але якщо звернутись одразу, то лікується значно легше, значно швидше та ефективніше.

Записатись на прийом до лікаря уролога-андролога ЛДЦ «Меділюкс» Богдана Дмитровича Войчука можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 067 33 77 697.

Фото надано ЛДЦ «Меділюкс»