МОЗ обіцяє першу партію вакцин проти COVID-19 в Україні вже за два тижні

10:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цього місяця в Україну має надійти перша партія вакцин від COVID-19. Вже підтверджено отримання понад 100 тисяч доз.

Сьогодні, 1 лютого, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко розповів, що за два тижні до України має прибути перша партія вакцин від коронавірусної хвороби.

– Наша країна увійшла до переліку країн, яким глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини проти COVID-19 у межах першої хвилі розподілу. Для початку вакцинації уже підтверджено отримання Україною 117 тисяч доз вакцини виробництва компанії Pfizer/BioNTech. Постачання даної вакцини розпочнеться через два тижні, тобто у середині лютого, — зазначив Ігор Іващенко.

 

Також було підтвердження постачання вакцин виробництва компанії AstraZeneca у кількості від 2 мільйонів 100 тисяч до 2 мільйонів 700 тисяч доз. Вони мають надійти у першому та другому кварталі 2021 року.

– Хочу зазначити, що забезпечення “холодового ланцюга”, який потребує ультра-низьких температур зберігання буде здійснюватись за рахунок залучення приватних логістичних операторів. Сама логістика буде здійснюватися за кошти міжнародної технічної допомоги. 

– Україна стала учасником глобальної ініціативи ВООЗ, яка ініціювала створення Альянсу із вакцинації, так званого GAVI-Альянсу. Він займається наданням доступу до вакцин із низьким та середнім рівнем доходу. У рамках даної ініціативи передбачається забезпечення 20% населення України вакциною проти COVID-19. Наразі у списку вакцин COVAX, які будуть надаватись у межах даної ініціативи, перебувають такі вакцини, як Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Novavax, а також інших вакцин.

У межах ініціативи GAVI COVAX Україна зможе отримати вакцини безкоштовно, а після досягнення вказаних обсягів вакцинації зможе здійснювати подальшу закупівлю за нижчою ціною.

Крім того, МОЗ України звернувся до країн Євросоюзу та Великої сімки з проханням розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин.

– Наразі опрацьовується механізм та можливість постачання вакцин з Європейського Союзу для України для забезпечення раннього доступу у межах  перерозподілу обсягів вакцин, замовлених Євросоюзом. Враховуючи значні обсяги замовлень країнами Євросоюзу, це дозволить забезпечити якомога більшою кількістю вакцин за значно нижчими цінами.

За словами Ігоря Іващенка, з квітня COVAX очікує на збільшення об’ємів вакцин й Україна також висловлює зацікавленість у продовженні партнерства й до 14 лютого Україна надасть додатковий запит щодо збільшення кількості вакцин компанії Pfizer.

Про те, чи готові вінничани вакцинуватися від коронавірусу, дивіться у нашому відео:

 

Читайте також: Чи готові вінничани робити щеплення від коронавірусу та якій вакцині довіряють. ОПИТУВАННЯ

Читайте також: ОДА: на Вінниччині сформують 20 бригад для вакцинації від коронавірусу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.