Моргунов: на сьогодні готові понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу у Людавці

19:47
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На сьогодні готові понад 60% об’єктів інфраструктури для сміттєпереробного заводу у Людавці. Йдеться, серед іншого, про дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату та систему освітлення.

Як на своїй фейсбук-сторінці повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов, планується, що за сприятливих умов комплекс буде готовий за два роки.

Нагадаємо, йдеться про територію неподалік села Людавка Жмеринського району, що близько за 30 кілометрів від Вінниці. Завод планують створити на базі закинутої військової частини військового містечка. Передбачалося, що комплекс дасть можливість вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах та навколо населених пунктів. Планувалося, що потужність комплексу становитиме 150 тисяч тонн на рік. Крім того, це має дати можливість створення близько 100 нових робочих місць.

Спільно з нашими партнерами з Польщі та європейськими експертами розробляємо таку модель, яка забезпечить 90% переробки сміття та буде абсолютно безпечною з погляду екології. Також передбачено виробництво RDF-палива. Подібний комплекс працює у нашому місті-побратимі Кельце.

Ми вже отримали фінансову підтримку на впровадження проекту від Державного екологічного фонду, а інвестор, який займеться будівництвом самого заводу, розраховує на кошти Євросоюзу. Плануємо, що за сприятливих умов комплекс буде готовий за два роки.

Сьогодні понад 60% об’єктів інфраструктури під майбутній завод вже зробили: дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату, систему освітлення тощо. Майже готові передпроектні пропозиції по сміттєпереробному заводу. Далі – згідно з законом – обов’язкове проведення оцінки впливу на довкілля, яка включає і громадські обговорення – зазначив міський голова.

Як підкреслює Сергій Моргунов, його мета, “щоб у нас була найкраща в Україні інноваційна технологія з утилізації відходів, коли завершимо цей стратегічний проект”.

Фото з архіву

Читайте також: Новий комплекс для утилізації вінницького сміття будуватимуть 5 років 

Читайте також: Яким буде сміттєпереробний комплекс під Вінницею та чи є підстави на його спорудження. ГРАФІКА, ДОКУМЕНТИ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.