Молокозавод на Вінниччині оштрафували на 3,6 мільйона гривень за виробництво “немасла”

11:24
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Антимонопольний комітет України оштрафував “Гайсинський молокозавод” та ще чотирьох виробників “молочки” на 30 мільйонів гривень за недобросовісну конкуренцію. Йдеться про підробку солодковершкового масла, яке постачали не лише в магазини, а й у школи, дитсадки, інтернати та лікарні.

В Антимонопольному комітеті повідомили, що після масштабного дослідження виявилося, що багато виробників молочної продукції насправді вводили в оману споживачів та пропонували їм “підробки у красивій обгортці”.

–  Комітетом виявлено ряд недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та при цьому називали продукт “маслом”. В деяких випадках вміст немолочних та рослинних жирів сягав 90-100%. Подібне “немасло”, окрім продажу у магазинах та на гуртових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні. Тож йдеться не лише про недобросовісну конкуренцію і неповагу до споживача, а й про загрозу здоров’ю людей, –  йдеться у повідомленні.

В АМКУ зазначили, що таким виробникам доведеться відповідати за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Адже, з їхніх слів, не можна збільшувати власний прибуток за рахунок якості життя громадян.

Відповідно до держстандарту (ДСТУ 4399:2005) масло повинно містити у своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки – такі, як рослинний жир – одразу позбавляють продукт назви “вершкове масло”.

– Отже, використовуючи назви “солодковершкове масло” на продукції, що містить немолочні та рослинні жири, виробники поширювали інформацію, яка вводить в оману споживачів. Окрім того, це могло надати їм неправомірні конкурентні переваги. А все це є порушенням Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”, – йдеться у повідомленні. 

Кого оштрафували?

Відтак, учора, 10 листопада, рішеннями АМКУ були накладені штрафи на таких недобросовісних виробників:

– ТОВ “Богодухівський молзавод” (Харківська обл.) – 20,6 млн грн.
– ТОВ “Малороганський молочний завод” (Харківська обл.) – 4,4 млн грн.
– ТОВ “Гайсинський молокозавод” (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн.
– ПП “Сімол” (Київська обл.) – 1 млн грн.

Також повідомляється, що тижнем раніше, 4 листопада 2020 року, таке саме рішення ухвалили стосовно ТОВ “Інтер-Мол” (м. Дніпро). Цій компанії доведеться сплатити до бюджету 968 тис. грн.

– На жаль, не лише вищезгадані суб’єкти господарювання фальсифікували молочну продукцію. Комітет завершує розгляд справ по інших виробниках, порушники будуть притягнуті до відповідальності за порушення конкурентного законодавства, – йдеться у повідомленні. – АМКУ впевнений, що українські споживачі мають право робити свідомий вибір і, бажаючи купити масло вершкове, дійсно отримуватимуть справжню високоякісну молочну продукцію. А добросовісні виробники масла не будуть нести збитки через наявність на полицях магазинів “немасла”, виготовленого недоброчесними конкурентами.

В антимонопольному комітеті зазначають, що ринок вершкового масла України є висококонкурентним. На ньому представлені як вітчизняні, так і зарубіжні виробники. І оскільки вершкове масло є товаром повсякденного вжитку, соціальна значущість питання його фальсифікації є надважливою.

Фото – amcu.gov.ua, haisynmilk.com
Ілюстративне фото – cohesa.ua

Читайте також: Антимонопольний комітет “врятував” тульчинського виробника масла від штрафу за оману споживачів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.