Антимонопольний комітет “врятував” тульчинського виробника масла від штрафу за оману споживачів

10:22
Автор: Vежа
Become a Patron!

Тульчинському маслосирзаводу загрожував штраф за оманливі написи на пакуванні продукції. Від такого покарання підприємство “врятував” голова Антимонопольного комітету України, віддавши справу своєму одногрупнику. 

“Економічна правда” із посиланням на “Наші гроші” розповідає, що ще восени 2017 року Вінницьке ОТВ АМКУ оштрафувало ТОВ “Терра Фуд” Станіслава Войтовича на 136 тисяч гривень за поширення інформації, яка вводить в оману потенційних покупців. Зокрема, йшлося про написи “домашнє” та “масло для дітей від 3-х років” на пакуванні.

Вінницькі антимонопольники довели, що масло із написом “домашнє” може сприйматись споживачами як таке, що було виготовлене в домашніх умовах, хоча насправді це не так. Така ж ситуація із написом “масло для дітей” – це також не відповідає дійсності та сам продукт за своїм складом не є унікальним.

Простіше кажучи, це звичайно масло, яке згідно з написом чомусь краще за все споживати дітям. Опитані вінницьким відділенням АМКУ інші виробники масла констатували, що така назва могла би бути виправдана лише за умови підтвердженої оригінальності рецептури продукту та дослідженнями його позитивного впливу на дітей.

Зважаючи на це, на ТОВ “Терра Фуд” наклали штраф та зобов’язали товариство припинити зафіксоване порушення і протягом двох місяців повідомити про результати виконання рішення.

Щоправда, порушник пішов до суду, але програв його у всіх трьох інстанціях.

Щоб не виконувати рішення вінницького відділення АМКУ “Терра фуд” змінив юридичну особу на “Фуд Девелопмент” і продовжив виробляти масло у тому ж пакуванні.

Дізнавшись про це, антимонопольники навесні 2018-го року розпочали розслідування справи з підготовкою нового штрафу вже для “Фуд Девелопмент”. Однак цього разу в справу втрутився центральний апарат Антимонопольного комітету України.

Вінницьке Відділення пропонувало винести справу на розгляд Тимчасової адміністративної колегії. АМКУ відмовив вінницьким колегам у створенні колегії та запропонував їм взагалі віддати справу на розгляд в центральний апарат.

Завершене розслідування Вінницького відділення голова АМКУ Юрій Терентьєв перенаправив у Київське відділення, яке очолює його одногрупник Олексій Хмельницький.

Вони виписали порушнику рекомендації привести свої надписи на продукції у відповідність до законодавства і не наклало жодного штрафу, хоча “Фуд Девелопмент” загрожував штраф у розмірі до 5% доходу компанії на ринку вершкового масла за останній звітний рік. Сумарний дохід компанії у 2017-му становив близько 4,8 млрд грн.