“Ми платимо стільки ж, як і всі”: у Вінниці вимагали не займати паркувальні місця для людей з інвалідністю. ФОТО

12:31
Автор: admin
Become a Patron!

“Дев’ять з десяти водіїв, до яких я звертався, дуже бурхливо реагують на зауваження з проханням прибрати свою машину з паркувальних місць, призначених для інвалідів.

Ці люди не розуміють, що їм пощастило мати можливість пройти трохи далі до магазину від своєї машини. У деяких людей такої можливості просто немає”, – розповідає активіст Євген, стоячи біля нової таблички на парковці супермаркету, яка закликає інших водіїв поважати людей з інвалідністю.

Євген не називає власного прізвища, бо “не хоче піаритися”: “Мені просто набридло, що ці місця завжди займаються цілком здорові дядьки, яким просто ліньки пронести пакет з магазину зайвих десять метрів. У той час як люди з інвалідністю через них мусять об’їжджати пів-парковки, аби дістатися супермаркету”.

 

Активіст встановив цю першу табличку за власний кошт і власними ж силами. Євген обіцяє, що на цьому не зупинитися і поширить акцію на інші міські парковки біля соціально важливих об’єктів. “Я поки маю на це фізичні можливості і трохи грошей”, – каже Євген.

Біля супермаркету окрім кількох активістів та журналістів ще присутні полісмени на чолі зі своїм вінницьким начальником Редваном Усеіновим. Він запевняє, що поліція “ганятиме” водіїв, які займають не свої місця на парковках.

“Для таких порушників існує штраф – 255 гривень. Будемо заїжджати на парковки і штрафувати, якщо хтось займатиме місця для людей з інвалідністю. А взагалі на мою думку, усі супермаркети і не тільки потрібно обладнати не лише спеціально позначеними місцями для людей з інвалідністю, але й пандусами. Я нещодавно був у відрядженні у Бельгії, то там таким людям допомагає спеціальний персонал магазинів: коли авто з такою позначкою паркується, до нього сам під’їжджає пандус і людині допомагають вийти з машини”. Як пообіцяв Усеінов, поліція буде звертатися до міської та обласної ради, аби і у Вінниці запровадили подібну європейську практику.

Андрій Щербацький на інвалідному візку також перебуває тут поруч. Він підтверджує, що паркувальні місця для людей з інвалідністю у Вінниці переважно зайняті звичайними водіями. “Це тому, що такі місця майже завжди вільні, вони найближче до входу в супермаркет, а тому на них і паркуються”. Зі слів Андрія, це стосується не лише магазинів, але й інших важливих місць, зокрема вокзалів.

“”На залізничному вокзалі людині з інвалідністю взагалі ніде припаркуватися – все зайнято, або ж такі місця, що “колясочнику” з машини просто неможливо вийти. Інколи доводиться лишати авто за дві зупинки від вокзалу, і потім вже громадським транспортом або якось інакше діставатися до самого вокзалу”, – розповідає Андрій.

На його думку, власники вінницьких магазинів і не тільки не достатню увагу приділяють людям з інвалідністю. “Це ж стосується не лише супермаркетів. Є ще кінотеатри, театри, інші місця, куди таким людям також хочеться потрапити. Ми теж споживачі, ми також купуємо товари і оплачуємо послуги, ми також їм приносимо прибуток. Хотілося би, аби нас поважали як і решту людей”, – підсумовує Андрій Щербацький.

Фото Андрія Завертаного