Публікації за датами

  • 05 Листопада/ 19:26

    Vinnytsia

    Публікація05.11.1719:26

    Автор:Микола Геркалюк

    Місця, які можуть стати культовими: ТОП-5 занедбаних локацій Вінниці. ФОТО

Вінниця, яка вже три роки поспіль лишається найкомфортнішим містом в Україні, останнім часом з усіх сил намагається стати ще й туристичним центром. Нові музеї відкриваються мало не щоквартально, а з фестивалів, що поступово стають на ноги, можна складати вже цілий календар. Однак найбільша проблеми наразі з головним: місцями, де турист може нормально… поїсти. 

Звісно, можна зайти в МакДональдс, багато де – поїсти піци, суші чи тайської кухні. Однак що стосується справжніх питомо-вінницьких гастро-барів, ресторанів чи броварень – суцільна прірва. Надзвичайно успішний приклад того ж Львова, який на галицькій гастрономії зробив бізнес світового масштабу, Вінницю поки нічому не навчив. Тож наразі у нашому місті сильний дефіцит закладів, які з упевненістю можна було би назвати “культовими”, “атмосферними” чи “унікальними”.

Читайте також: Вінницю хочуть перетворити на “Мекку гастрономічного туризму”: набирають гастро-гідів та створюють маршрути

Звісно, у нас є “Пан Заваркін і син”, “Чорна кішка, Білий кіт”, той же “BezBrendu”. Хтось навіть “Пиріжкову” вважає культовою (з чим важко не погодитись). Хороша кава або чай, на щастя, буває, тістечка та печиво – також, але це не ті заклади, де можна добре поїсти з компанією. І коли на піцу вже дивитись не можемо, залишається йти в найближчий супермаркет, закупляти продукти і знову готувати щось вдома. Що, погодьтеся, складно назвати “туристичним” варіантом, особливо з огляду на те, якими гастро-артефактами багата вінницька кухня. 

Читайте також: Дефіцит ресторанних міфів: чому Вінниця – не Львів та що потрібно для появи гастрокультури

У цьому матеріалі ми не намагаємося “навчити”, майбутніх рестораторів тому, які саме заклади потрібно відкривати, що в них готувати і як їх назвати: це надто “інтимні” речі та буде значно цікавіше, коли це стане сюрпризом для всіх нас. Тож сьогодні на Vежі – лише деякі вінницькі локації, які сьогодні занепадають, але могли би стати культовими місцями, якби там розташувалася затишна кнайпа, ресторан або ж крафтова броварня. 

 

Місце №1: Закинута будівля на вул. Соборній, 9

Споруду було зведено на початку ХХ століття як маєток чавуноливарної династії Львовичів. Це був гарний будинок, що мав вихід на тодішній Миколаївський проспект (зараз Соборна). В радянські часи там була аптека і аптечні склади “Вінниціфармації”.

 

Тут досить велика площа, поряд фонтан “Рошен” і центр міста. Водночас будинок “закритий” від жвавої Соборної, тому тут затишно.

29 вересня міська рада своїм рішенням №881 надала “дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування”.

Схоже, що скоро тут справді може з’явитись заклад харчування. Однак чи вдасться йому стати “культовим” – покаже лише час.

 

Місце №2: будинок №12 на вул. Магістратський.

Частина історичної Єрусалимки буквально переповнена затишними та атмосферними місцями. Це і дворик за художньою школою, і купа інших безіменних місцин, закинуті будівлі та просто “порожні” місця.

Окремої уваги заслуговує будівля №12: як і більшість класичних споруд, її зведено на початку ХХ століття. Швидше за все, раніше тут була крамничка, а зараз це просто занедбаний будиночок із дверима на висоті одного метра. Зрозуміло, що раніше там були сходи, але їх вже давно немає.

Ліворуч від цього будинку – порожнє, огороджене місце. Щось типу будівництва, про яке давно забули.

Відділ звернень міської ради повідомляє нам, що земельна ділянка на Магістратській, 12 знаходиться у приватній власності і її цільове призначення – житлові будинки, господарські будівлі й споруди. Як би там не було, а це просто прекрасне місце для справжнього єврейського ресторанчика.

Єрусалимка, що ніби в центрі Вінниці, лишається надто недооціненою з боку рестораторів: суміш атмосфери та архітектури ніби одночасно одеської та львівської, а насправді – унікально-вінницької, – створює тут неповторну атмосферу.

 

Місце №3: околиці зруйнованої “Росії”.

Читайте також: Як у Вінниці “Росію” зруйнували

Старий кінотеатр все ще стоїть привидом в центрі міста. Він все ще орендований “ІНТЕХДОКСЕРВІСом” до 2021 року. Невідомо, яка доля на нього чекає, хоча й існує багато версій та проектів.

Територія навколо “Росії” досить велика. Колись це був офіційний центр міста. Можливо, збудувати тут великий ресторан і не вийде, але кілька закладів з вуличною їжею спокійно влаштуються. До того ж Вінниці потрібна дійсно хороша вулична їжа.

 

Місце №4: Театральна, 49

Стара і майже повністю розвалена – саме це можна сказати про будівлю на Театральній. Її перевага в розташуванні – кілька хвилин від Соборної і майже абсолютна тиша навколо.

Ця ділянка також перебуває у комунальній власності: ще в 2009 році ТОВ “Грандбудінвест” взяло на себе зобов’язання здійснити реконструкцію цієї будівлі під житловий будинок з вбудованими офісними приміщеннями – про це нам повідомляє відділ звернень міськради.

 

Але поки що там все більше трави, дерева кожного року стають вищими, а шансів вистояти у залишків будинку все менше.

 

Місце №5: Мури, 7

Уявіть собі картину: ви прогулюєтесь із друзями по Соборній, не доходячи до Спасо-Преображенського собору, звертаєте праворуч до провулку. Йдете далі, минаєте Вінницькі мури (в нашій уяві вони можуть бути в ідеальному стані) і потрапляєте до одного з кращих закладів Вінниці… Далі вже кожен може уявити своє.  

Покинутий будинок під номером 7 вже давно не сподівається на краще. Хоча з таким вигідним розташуванням він міг би приносити величезну користь місту.

 

Згідно із даними міськради в комунальній власності перебуває лише частина будівлі площею 461,2 м2. Відповідно до рішення ВМР від 24.03.2017 року №652 “приміщення будівлі по вулиці Мури, 7 включені до “Переліку об’єктів інвестування, по яких інвестор визначається шляхом проведення конкурсу”. На даний момент розробляються умови проведення конкурсу на право реалізації інвестиційного проекту, з подальшим їх розміщенням у ЗМІ (“Вінницька газета”).    

Звісно, це лише мала частина тих місць, на яких могли би з’явитись культові вінницькі ресторани, паби, кнайпи чи броварні. Місця, куди хочеться повертатись, відпочивати у колі друзів і знати, що тут завжди буде хороший сервіс і затишна атмосфера. Місця, котрі мають стати частиною образу Вінниці, заради яких до нашого міста з’їжджатимуться гості з усієї країни.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Микола Геркалюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.