Місто на карантині: що відбувається на блокпостах навколо Вінниці. ФОТО, ВІДЕО

22:05
Автор: admin
Become a Patron!

З початку тижня на в’їздах та виїздах з Вінниці встановили блокпости, на яких чергує поліція та Національна гвардія.

Правоохоронці почергово пропускають транспорт через обмежувальні конструкції та вибірково перевіряють автомобілі та автобуси. Тут же перебуває і військова бронетехніка.

Як повідомив сьогодні під час щоденного брифінгу голова ОДА Владислав Скальський, такі блокпости встановили в межах обмежувальних заходів у зв’язку з карантином на території області. Крім того, у прес-службі в/ч №3008 Національної гвардії України, що дислокується на Вінниччині, зазначили, що броньована техніка на блокпостах необхідна на випадок “ускладнення обстановки”.

Водночас вже протягом кількох днів в жодній владній інстанції не можуть роз’яснити, з якою конкретно метою облаштовані блокпости та що саме передбачає “санітарний огляд”, про який йдеться у протоколі обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА від 21 березня.

VежА вирішила подивитися, що відбувається на кількох таких блокпостах у Вінниці та за можливості розпитати про цей “санітарний огляд” хоча би тих, хто його безпосередньо здійснює.

Броньовик “Варта” та “без коментарів”

Таксист забирає нас з центру міста та везе до першої точки огляду – блокпосту на виїзді в бік столиці. Київський міст незвично порожній – автівок майже немає, рухається переважно громадський транспорт.

Навіть на зупинці “Водоканал”, де в будь-який час достатньо людей – майже немає пасажирів. Сподіваємося побачити блок-пост біля АЗС вже на віддалі від куба на круговій розв’язці, але зустрічаємо його майже біля вказівника “Вінниця”, на в’їзді до міста з боку Києва.

Блокпост сформований з бронеавтомобіля “Варта”, однієї автівки поліції, двох поліцейських та однієї представниці Національної гвардії. Тут також встановили мобільну металеву огорожу та відповідний знак. В одного з поліцейських – звичайна захисна маска, в іншого – просто хустинка на обличчі. Лише в нацгвардійки є респіратор.

Наше авто пропускають без затримок, як і більшість легкових. Намагаємося розпитати про той самий “санітарний огляд” і взагалі, як йде служба. Проте поліцейські спілкуватися з нами відмовилися, а представниця Нацгвардії відповіла стандартною фразою “звертайтеся до прес-центру”. Жодних коментарів тут нам не надали.

Водночас ми не помітили, щоб бодай в когось з водіїв чи пасажирів вимірювали температуру тіла.

Водночас бачимо, як саме зупиняють “Газель” з написом під лобовим склом “доставка продуктів харчування”. Поліцейський оглядає вантаж і за кілька хвилин відпускає авто.

Взагалі помічаємо, що правоохоронці намагаються роздивитися кількість пасажирів в автомобілях, які потенційно можуть перевозити велику групу людей. Однак що таке “санітарний огляд” для нас поки лишається загадкою.

 

В’їзд з боку Хмельницького – відкритий

Рушаємо на інший кінець міста до виїзду в бік Хмельницького. Очікуємо, що тут блокпост має бути вже за в’їздом на об’їздну дорогу, аби справді “заблокувати” рух з півночі. Проте броньовик і правоохоронців зустрічаємо вже на Хмельницькому шосе неподалік заводу “Маяк”. Рух перед ними дещо сповільнюється, але протягом нашого споглядання поліцейські пропускають всі автівки.

Не можемо повірити, щоб це був єдиний “блокпост” на в’їзді до міста з даного напрямку і рухаємося далі в бік Якушинців, сподіваючись там побачити пост, який справді перекриває в’їзд. Проте такого тут не зустрічаємо. Таксист заради експерименту показує, як заїхати в місто повз блокпости. Це легко виходить: ми повертаємо біля супермаркету “Метро” і за кілька хвилин виїжджаємо на Барське шосе. Доїжджаємо точно до виїзду з міста і не бачимо жодного блокпоста.

 – Це – фактично пряма дорога на Молдову, – каже водій та пояснює, що тут також мав би бути блокпост. Ще кілька кілометрів – і ми безперешкодно потрапляємо вже на Вишеньку.

Гніванське шосе – “без коментарів”

Ще одна спроба поговорити з нацгвардійцями та поліцейськими – цього разу на в’їзді з боку Гнівані. Тут вже не “Варта” на підсиленні, а військова вантажівка. Люди на блокпосту – у респіраторах.

 

Поводяться спокійно, проти зйомки не заперечують, але коментарів, як і на Київській – не дають. Тут рух не такий жвавий, як з боку столиці, лише поодинокі машини, які проїжджають безперешкодно.

Під час перебування поруч з цим блокпостом ми також не помітили, аби водіям вимірювали температуру.

Вже на шляху до центру міста наш водій детально нам пояснив, як можна об’їхати фактично кожен блокпост “і то не по грунтовках якихось, а нормально, асфальтом”. І, як колишній правоохоронець, дивується, чому схема розташування блокпостів – саме така.

Водночас відзначає, що поліцейських автопатрулів у місті відчутно побільшало.

Зазначимо, що вже протягом кількох днів VежА намагається отримати роз’яснення у поліції та ОДА з приводу того, що означає “санітарний огляд”, яким чином буде здійснюватися “максимальне обмеження пересування громадян пішки та власним автотранспортом всередині населених пунктів”, що передбачено протоколом обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА від 21 березня. Проте станом на вечір 24 березня таких роз’яснень ми досі не отримали та сподіваємося дізнатися їх найближчим часом.

Єдиним джерелом інформації з даного приводу досі лишається співробітник поліції на лінії “102”, який пояснив нам деякі особливості цього порядку. 

Фото Марини Сербінович, відео Миколи Геркалюка

Читайте також: Обмеження пересування пішки та “полювання” на фейки: на Вінниччині посилюють карантин

Читайте також: “Будемо цікавитися, куди прямує людина”: на лінії “102” пояснили, як контролюватимуть пересування громадян під час карантину

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.