Міст на Тяжилів обійдеться в близько 900 мільйонів. ГРАФІКА

18:22
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці 21 березня відбулося громадське обговорення проекту детального плану території під будівництво мосту, який з’єднає Замостя і Тяжилів. Його орієнтовна вартість – 900 мільйонів гривень. Після обговорень проект мають ще затвердити на засіданні виконкому міської ради.

Як повідомляє “20 хвилин”, вінничанам, які прийшли на обговорення, розповіли про те, яких змін зазнає мікрорайон Тяжилів та що собою являтиме міст. Зокрема проектом передбачено, що протяжність нової дороги від вулиці Янгеля до вулиці Ватутіна буде 1 126 метрів, з яких 627 метрів – це підвісний міст.

Проїжджа частина матиме чотири смуги завширшки 3,75 метра кожна. Буде облаштовано велодоріжку (2,25 метра) та пішохідний перехід (також 2,25 метра завширшки).

   

Також, як зазначив на своїй сторінці у Фейсбук депутат Володимир Онофрійчук, серед головних переваг будівництва такого мосту – можливість швидко дістатися центру міста (орієнтовно за 15 хвилин), підвищення швидкості обслуговування мікрорайону медичними, соціальними структурами, комунальниками тощо.

Було наголошено й на тому, що завдяки спорудженню мосту, “підтягнеться” загальна інфраструктура мікрорайону. Також стало відомо, що задля того, щоб збудувати міст на Тяжилів, доведеться дечим пожертвувати. Зокрема підпадають під знесення та вилучення ділянок кілька об’єктів: кафе “Молодіжне”, двоповерховий гуртожиток та будівля обласної прокуратури.

       

Водночас, як повідомляє Вінницька агенція журналістських розслідувань, Директор департаменту земельних ресурсів міськради Сергій Кушнірчук казав, що вирішувати питання щодо вилучення ділянок будуть шляхом перемовин і консультацій з підприємцями.

– Є таке поняття як викупна ціна. Вона ґрунтується виключно на експертній оцінці. При цьому враховуватиметься вартість квадратного метра, вартість земельної ділянки, вартість об’єктів нерухомого майна на даній території, і навіть вартість зелених насаджень – зазначив Кушнірчук. – Якщо земельна ділянка частково попадає під пляму забудови, законодавець дозволяє власнику вирішувати, чи та частина, яка не підпадає під вилучення, буде йому цікава для подальшого використання.

Також Кушнірчук зауважив, що закон дозволяє вилучати земельні ділянки й за рішенням суду.

Нагадаємо, що замовником містобудівної документації є департамент архітектури та містобудування міської ради, а розробником – МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури». Раніше планувалося, що міст буде вантовим, а його довжина складатиме 550 метрів. Рішення про розробку детального плану території для будівництва шляхопроводу з вулиці Батозької до вулиці Шимка було прийняте під час чергової сесії Вінницької міської ради. Детальніше про це читайте за цим посиланням.

Читайте також: Міст на Тяжилів буде автомобільним, пішохідним та велосипедним

Фото – Власно.інфо