Міська рада затвердила правила паркування транспорту на території Вінниці

13:41
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницька міська рада затвердила правила паркування транспортних засобів на території Вінницької міської територіальної громади. Правила передбачають, зокрема, низку заборон та обов’язків при паркуванні, а також відсутність відповідальності операторів майданчиків за збереження транспортних засобів.

Відповідне рішення підтримали 45 депутатів міськради на сесії 26 листопада.

Прийняте на сесії рішення передбачає, зокрема, що правила паркування поширюються і на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування (користувачі), і на суб’єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

Правила, серед іншого, розділяють різні види паркувальних майданчиків, визначають способи здійснення оплати на платних майданчиках, категорії “пільговиків”, передбачають обов’язки для водіїв та операторів майданчиків, заборони при користуванні паркмайданчиками тощо.

У цьому матеріалі ми зупинимось на найбільш важливих, на наш погляд, аспектах згаданих правил та розповімо, чи збережуться у місті безкоштовні місця для паркування містян та гостей міста (спойлер: так, але їх заплановано скоротити).

Що правила забороняють

Правилами забороняється:

– Паркування транспортних засобів з порушенням вимог Правил дорожнього руху, Правил паркування транспортних засобів, правил, передбачених означеним рішенням та Правил благоустрою території Вінницької міської територіальної громади.

Паркування вантажних транспортних засобів та автобусів на міжквартальних територіях (у дворах житлових будинків).

– Обладнання суб’єктами господарювання (в тому числі операторами) майданчиків для паркування на тротуарах, велодоріжках.

– Влаштування майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 6 м.

– Організація відведених паркувальних майданчиків в місцях, прилеглих до закладів охорони здоров’я (лікувальних установ, що надають стаціонарно-медичну допомогу хворим), крім фармацевтичних, приватних клінік, амбулаторно-поліклінічних, діагностичних центрів та санітарно-профілактичних закладів, до дитячих дошкільних закладів і загальноосвітніх шкіл, територія яких безпосередньо прилягає до вулиці (проспекту, провулку тощо), до міських кладовищ.

– Паркування транспортних засобів у місцях проведення громадсько-політичних та інших масових заходів.

– Паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування без оплати вартості послуг користування майданчиками для паркування більш ніж 10 хвилин (крім спеціально обладнаних майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, на яких оплата відбувається під час виїзду з майданчика).

Які майданчики для паркування будуть у Вінниці?

Питання безплатних паркомісць

Правила акцентують увагу на різноманітних майданчиках для платного паркування, зокрема, відведених та спеціально обладнаних майданчиках для паркування. Безкоштовне паркування правила згадують для різноманітних пільгових категорій.

Разом з тим, як пояснив Vежі Артур Андрущенко, заступник начальника Відділу паркування Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку ВМР, безкоштовні паркомісця по місту для звичайних містян залишаться, хоча частину з них планують перетворити на платні.

– На деяких ділянках вулиць будуть створюватись платні паркомісця. Буде окремо призначено окрему організацію, яка за цим слідкуватиме. Кожне паркомісце матиме свій індивідуальний номер, буде оформлена відповідна розмітка та буде створена можливість оплати такого паркування.

Решта паркомісць, які були, залишаться безкоштовними. …Також окремо будуть створені нові паркомісця, – зазначив Андрущенко та згодом додав, що наразі йому невідомо, яка саме частка безкоштовних паркомісць заплановано стане платною.

Також він вказав, що перед створенням платних паркомісць спершу мають визначити відповідальне комунальне підприємство чи структуру, яка відповідатиме за ці місця, погодити мапу паркувальних місць тощо.

Наразі, з його слів, у Вінниці понад 9600 паркомісць.

Вказується, що на (платних) майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі не менше 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) для людей з інвалідністю. Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.

Також зазначено, що правом безкоштовного паркування на відведених майданчиках для платного паркування користуються:

Спеціальний автотранспорт під час виконання прямих службових обов’язків (МВС, Державної служби з надзвичайних ситуацій, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт).

Транспортні засоби, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.

Види та обладнання платних місць

Правила розрізняють відведені (розміщені в межах проїзної частини вулиці або дороги) та спеціально обладнані (розміщені поза межами проїзної частини вулиці або дороги) майданчики для паркування.

Вказується, що спеціально обладнані майданчики для паркування можуть бути наземними, підземними чи багаторівневими. При цьому підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики для паркування повинні мати на в’їзді схему розміщення місць для паркування, в’їздів та виїздів, місць, призначених для зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, у тому числі розміщення місць для безоплатного паркування транспортних засобів.

Також підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики забезпечуються автоматичними установками пожежогасіння та пожежною сигналізацією. На таких майданчиках обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали.

Натомість відведені майданчики для платного паркування повинні обов’язково бути обладнані платіжними пристроями та/або інформаційними знаками про способи та порядок оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування через автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування та захищену комп’ютеризовану систему.

Як та скільки платити?

Вказано, що до способів та засобів оплати за користування майданчиками для платного паркування на території ВМТГ входять можливості сплатити за парковку у готівковій формі через технічні пристрої та у безготівковій формі (платіжними картками) за допомогою різних сервісів.

Розмір плати за користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів (тариф) встановлюється рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради. Відтак наразі вартість користування платними паркомісцями невідома.

Цікаво, що згідно з п 5.9 згаданих Правил “Сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування не здійснюється у разі незабезпечення оператором належного функціонування засобів сплати вартості зазначених послуг” відповідно до прописаних Правилами вимог щодо обладнання таких майданчиків”.

Питання відповідальності

Цікаво, що у правилах вказано, що “оператор (умовно це та юр. особа чи ФОП, які надають послуги з користування майданчиком – авт.) не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування”.

З повним переліком правил паркування транспортних засобів на території Вінницької міської територіальної громади радимо ознайомитись ТУТ.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: П’ять місць зайнятих, одне – вільне: наскільки завантажені парковки в центрі Вінниці. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.