Міська рада планує передати пів мільйона субвенції на реставрацію “Вінницьких мурів”

8:48
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінницька міська рада планує передати 500 000 гривень субвенції обласному бюджету на реставрацію найдавнішої міської архітектурної пам’ятки національного значення “Баша та мур”.

Відповідний проєкт рішення (від 7 жовтня 2021 року) схвалив виконком, а далі його мають розглянути на черговій сесії Вінницької міської ради.

Передати у 2021 році субвенцію з бюджету Вінницької міської територіальної громади обласному бюджету Вінницької області на реалізацію проєкту «Реставрація пам’ятки архітектури національного значення “Башта та мур” (охоронний номер 55/3) по вул. Мури, 1 в м. Вінниці. Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи» в сумі 500 000 грн, – йдеться у проєкті рішення.

Нагадаємо, що перший етап реконструкції вінницьких Мурів завершився у жовтні 2018 року. А тендер на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення “Башта та мур” завершився лише з четвертої спроби. Під час першої черги робіт там зробили стягування стін металевими тяжами та влаштували підпірні конструкції (контрфорси). На зазначені роботи було спрямовано 3,9 млн гривень. Дещо пізніше оновили дах будівлі колишньої стайні та башти — її облаштували металопластиковою черепицею.

Архітектурно-історичний комплекс Мури — ансамбль XVII–XVIII ст., що складався з будівель і стін єзуїтського та домініканського монастирів із костелами. Будівлі були оточені потужними кріпосними стінами з контрфорсами, бійницями і бойовими вежами. Мури стали головною оборонною спорудою міста, за що й отримали таку назву: від лат. murus стіна.
_
До наших часів збереглася частина мурів із вежею (баштою). Зараз у будівлях комплексу розташовані два музеї, державний архів області, кафедральний собор Преображення Господнього та технічний ліцей (джерело – vinnytsia.city).

Фото – pechalka-jalka.livejournal.com

Читайте також: “Рівень абсолютної довершеності”: досвід замку в Мальборку для Музею Вінниці та Мурів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Оборона Вінниці 1651 року: факти і міфи. ВІДЕО

Читайте також: Архітектурні «привиди» міста: що мріють бачити вінничани у занедбаних будівлях Вінниці

Читайте також: Бастіонний пінопласт: хто винен в “модернізації” історичного палацу на Вінниччині?

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.