Мінус 6 ворожих броньованих машин за день: вінничанина називають світовим рекордсменом з ураження цілей з “Джавеліна”

17:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінничанина Олександра Петлінського називають світовим рекордсменом з ураження цілей з “Джавеліна”. Протягом доби боєць знищив шість броньованих машин росіян.

Як йдеться на Facebook-сторінці очільника Вінницької ОВА Сергія Борзова з посиланням на публікацію в газеті “Голос України, “вивести з ладу стільки техніки під час боїв протягом дня не вдавалося нікому іншому”. Наступного дня захисник з “Джавеліна” підбив ще три одиниці машин, позначених літерами Z: танк, БТР і БМП-3.

За повідомленням, Олександр Петлінський після лікування у шпиталі у Вінниці повернувся у свій підрозділ. Вінничанин служить у 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді. Ще в 2014 році боєць після Майдану почав служити в батальойні “Айдар”, де через захоплення своїм підрозділом побратими дали йому відповідний позивний – “Айдар”.

За повідомленням, на успіхи бійця звернули увагу в Сполучених Штатах. Зокрема, військовослужбовця згадував президент США Джо Байден.

— Днями вийшла стаття в одному з американських видань, — цитують в дописі слова Байдена з виступу перед колективом заводу, де виготовляють ракетні комплекси “Джавелін”. — Хочу процитувати вам слова українського бійця з позивним “Айдар”. Він сказав, що без “Джавелінів” було б важко зупинити ворога, який наступає. Цієї зброї торкалися ваші руки і руки українських героїв. І це дало чудовий результат.

Як стверджували американські журналісти, видання яких вивчає ефективність використання “Джавелінів” під час військових конфліктів у різних частинах світу, такого результату (шість підбитих цілей за день) не вдавалося досягти військовому з жодної іншої армії.

– Олександр каже, йому про це приємно дізнатися. Але сам він тоді дивом вижив. …Один постріл зі справжньої зброї обходиться у 80 тисяч доларів. Наш земляк був один з тих, хто провів найбільше тренувань. Коли прибули з навчального центру у район бойових дій, Петлінський нагадав про це командиру підрозділу. Просив надати оригінал “Джавеліна”, – йдеться в дописі очільника ОВА.

— По виразу обличчя свого командира я зрозумів, що він не впевнений, чи варто надавати мені американську зброю, — цитують Олександра. —Переконав його, що добре вивчив принцип дії. Принесли три пробні ракети.

Так, за повідомленням, першою ракетою боєць знищив російський танк Т-72. Влучив у моторний відсік. Машина вибухнула, почала горіти. Другою підбив БМП. Було видно, як детонує боєкомплект. Третьою знищеною ціллю став гусеничний тягач із зенітно-артилерійською установкою. Після того їхній підрозділ змінив позицію, і вже на новому місці Олександр отримав ще три ракети. Однією з них поцілив у БМП-3, другою — у танк, а третьою — у БТР.

— Не думав, що вдасться залишитися живим. На той момент ми перебували в оточенні. Знали, що ми ударна група, стримуємо ворога, щоб основні сили відійшли і зайняли більш вигідну позицію, – цитують бійця в публікації. 

Як йдеться в дописі, під час бою на нього летів ворожий БТР. У цей час Петлінський брав з машини ракету. Встиг відстрибнути, впав на землю, аби не опинитися під гусенцями, які розчавили легковий автомобіль. Ворожий броньовик пройшов поруч з ним у сантиметрах.

— Я розумів, що у БТР через дзеркало заднього виду бачать, що я залишився живий, тому розвернулись. Під час розвороту машини я вистрелив з ракети, постріл прийшовся у бокову часину “бетера”, – цитують бійця. 

Таким чином, за дві доби боєць підбив дев’ять ворожих цілей. Усі факти влучень підтверджені командирами.

— “Джавеліни” дуже ефективна зброя, особисто переконався в цьому, —говорить Олександр Петлінський. — Але її варто вдосконалити. Перше. Варто зменшити час підготовки до запуску ракети. На це витрачається 30 секунд. У бою ці секунди тягнуться дуже довго. Друге. Дальність стрільби варто зробити більшою. Нині – 2,5 км. На такій відстані постріл вважається найбільш ефективним. Третє. Малою є дальність прицілу. Спершу треба візуально знайти ціль і тільки після цього починає працювати електроніка. Четверте. Має бути кращою якість зображення цілі, особливо коли йдеться про використання тепловізора. П’яте. Було б добре, якби вдалося зменшити габарити. Якщо довго ходити з комплексом, він стає відчутно тяжким. Наші воїни вже вдосконалюють “Джавеліни”: підзаряджають одноразові акумуляторні батареї і продовжують їм термін використання. І ще. Стріляти зручніше сидячи, – підсумовується в дописі. 

Фото – зі сторінки голови Вінницької ОВА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.