Міноборони підготувало нову редакцію наказу щодо взяття жінок на військовий облік

12:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Міністерстві оборони України розробили нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок. Наразі документ надіслано на погодження до МВС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки. Перелік було скорочено до 14 спеціальностей та 6 професій, які споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. 

Як йдеться на сайті Міноборони, раніше йшлося про 35 фахових напрямків, що об’єднували понад 200 спеціальностей.

Міністр оборони Олексій Резніков, коментуючи нову редакцію наказу, зазначив, що в ній військові затверджують тепер не всі спеціальності, що колись теоретично могли б знадобитися в ЗСУ, а лише ті, що “наші військові вважають актуальними в осяжній перспективі“.

Це дозволило значно скоротити перелік спеціальностей і професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі. Відповідно, це дозволить спокійно, без ажіотажу, організувати та забезпечити облік визначених груп, проаналізувати результати і рухатись далі, — цитують Резнікова в Міноборони.

Зазначається, що в новій редакції наказу переважно йдеться про облік представниць спеціальностей та професій у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку, аудиту тощо. Остаточний перелік буде затверджено після отримання погоджень від інших відомств. Також у проєкті наказу закладено механізм перегляду цього переліку, залежності від актуальності тої чи іншої професії.

Скажімо, зараз оператор БПЛА — це затребуваний фах, адже у нашій армії розвивається цей компонент. А років 10 тому він не розглядався як щось актуальне. Таким чином, ми зробимо облік ритмічним і плановим. Паралельно ми працюємо над вдосконаленням самої процедури постановки на облік. Все, що можна перевести в цифру, підтягнути з реєстрів, зробити дистанційно — буде зроблено. Цей процес вже запущено, — додав міністр.

Про штрафи

За словами Олексія Резнікова, штрафи не можуть застосовувати до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік, оскільки, зокрема, жодним нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок, які стають на військовий облік вперше.

Військовозобов’язані — це громадяни, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Військовозобов’язаним людина стає лише після постановки на військовий облік. Жодним нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов’язані. Тобто, ще раз: жінки стають військовозобов’язаними лише після того, як стають на військовий облік, і до моменту ставання на облік вони не є такими, — відзначив міністр.

Нагадаємо, в середині грудня минулого року набув чинності наказ Міноборони, за яким перелік професій, представниці яких мають стати на військових облік, було значно розширено. Детальніше про це читайте ТУТ, Ситуація викликала значний резонанс в населення, і на сайті Офісу Президента невдовзі з’явилась петиція про перегляд цього наказу. Петиція зібрала необхідну кількість голосів, і Володимир Зеленський згодом відреагував на неї, звернувшись до міністра оборони Олексія Резнікова з проханням скоротити кількість професій, представниці яких повинні стати на військовий облік.

Ілюстративне фото – 5.ua