Мешканці Павлівки не отримали мільйон гривень на відновлення будинків після вибухів на артскладах у Калинівці. ВІДЕО

8:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

Наприкінці вересня 2017 року на артскладах біля Калинівки стався вибух, який спричинив пожежу та детонацію боєприпасів. Снаряди розлітались до найближчих сіл, руйнуючи будинки. Три роки потому мешканці все ще не отримали всі відшкодування.

У сюжеті “Суспільне. Вінниця” голова села Павлівка Віктор Кособуцький розповів, що місцевим мешканцям досі не виплатили майже мільйон гривень. Це ті кошти, які люди витратили на купівлю будівельних матеріалів для ремонту своїх помешкань.

 

– Є відповідні акти, розрахунки, підтверджуючі документи завданих збитків, але, на жаль… Сказали, що це має бути місцевий бюджет, але ми доводимо, що це не зовсім логічно. Якби це було стихійне якесь лихо, тоді, можливо, але це надзвичайна ситуація, де є безпосередньо військова частина, – розповів Віктор Кособуцький.

Одразу після вибухів на арсеналі, держава виділила 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків. Щоправда, громадяни на відновлення своїх помешкань отримали лише 30 мільйонів, а решта повернулась у бюджет. Як пояснив голова Калинівської райради Василь Поліщук, деякі люди з запізненням подали необхідні документи.

– Найбільше постраждала Павлівська територіальна громада, – додав Василь Поліщук. – Близько 1500 домоволодінь було пошкоджено. Також була пошкоджена середня школа, дах будинку культури, амбулаторію, приміщення сільської ради.

Будинок родини Ковальчуків вигорів вщент й відновити його було неможливо, а тому для них купили новий будинок за державні гроші. Таких сімей, які отримали нове житло, у Павлівці шість. Однак, як розповіла Ніна Ковальчук, вона й досі не звикла до іншого помешкання.

– Іншого разу ляжу й не можу заснути. Як прийде мені все перед очима, скільки ми прожили й робили, будували з камінця, своє будували. Ми ж побудували ту хату, обстановку купили й все у нас в хаті новесеньке було.

 

Серед тих, хто отримав компенсацію на ремонт житла, є родина Анатолія та Галини Гунько. Розповідають, що в акті виконаних робіт прописали те, чого насправді не було зроблено.

– Прописано, що вони шпаклювали стіни, що вони вагонку вчепили, сміття це вивезли… Там цілий комплекс робіт, які вписані, на суму 31 288 гривень, – пояснив Анатолій Гунько.

Його дружина додала, що після вибухів, до них приїздила працювати ремонтна бригада з Бару, але роботи виконали неякісно. Тепер подружжя мають самостійно шпаклювати стіни та переробляти.

 

Нагадаємо, що вибухи на Калинівському арсеналі розпочались пізно ввечері 26 вересня – о 21:45 на 48-му арсеналі Збройних сил України стався вибух, який спричинив масштабну пожежу та подальшу детонацію й розліт боєприпасів. Тоді з навколишніх населених пунктів тимчасово евакуювали 30 тисяч осіб, а ЗСУ втратили майже 20 тисяч тонн боєприпасів.

Дані станом на жовтень 2017 року:

 

У 2017 році в постанові Калинівського районного суду Вінницької області, опублікованої в Єдиному реєстрі судових рішень, зазначено, що у день вибухів на арсеналі шість цивільних осіб нелегально потрапили на територію військової частини А 1119. Також повідомляється, що інцидент трапився о 13:20 26 вересня 2017 року – за кілька годин до початку вибухів на арсеналі. Окрім того, цивільними особами на територію військової частини було доставлено “нафтопродукти, курильні та запалювальні речі”.

Вже у вересні 2018 року повідомляли, що за однією з версій вибухи на Калинівському арсеналі влаштували іноземні диверсанти, а у травні 2020 року стало відомо, що Верховна Рада України продовжила роботу Тимчасової слідчої комісії парламенту, яка розслідує, зокрема, вибухи на Калинівському арсеналі. Комісія працюватиме ще протягом шести місяців.

 

Після пожежі на військовому складі у Калинівці не виявили майна на майже 500 мільйонів гривень. Також на складах у Калинівці виявили численні порушення обліку та порядку зберігання боєприпасів та іншого військового майна.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: Доба після вибухів: що відбувається зараз у Калинівці та Павлівці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Вибухи в Калинівці місяць по тому: факти та цифри

Читайте також: Два роки після вибухів у Калинівці: експертиза триває, підозрюваних немає

Читайте також: Парламент продовжив розслідування вибухів на складах боєприпасів у Калинівці

Читайте також: Без вікон у передчутті зими: як живе село під артскладами за місяць після вибухів

Читайте також: Reuters опублікував відео розльоту снарядів та великого вибуху в Калинівці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.