Мешканці однієї з багатоповерхівок Вінниці встановили у дворі туманоутворювач. ФОТО

14:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці, щоб врятуватися від спеки, мешканці однієї з багатоповерхівок встановили у дворі туманоутворювач.

Як повідомили на сайті “Суспільного”, спеціальна рамка, яка розпилює воду, з’явилася по вулиці Дубовецькій (колишня Енгельса). Її мешканці будинку зробили власними силами, а витратили на все 3,5 тисячі гривень (з кожної квартири в середньому по 50 гривень).

Місцевий мешканець Вʼячеслав Заремба розповів журналістам, що ідею підгледів за кордоном. Каже, що конструкція проста: металева рамка та спеціальний провід, через який і розпилюється вода. Тож ставши під неї у 30-градусну спеку можна освіжитися.

З його слів, для охолодження система використовує менше відра води за день. При цьому водяний туман вимикають лише на ніч.

Ми конструкцію таку зробили, щоб її можна було розібрати на зиму і сховати. Вона складається за три хвилини, розповів Вʼячеслав Заремба.

Мешканцям будинку така система припала до вподоби. Наприклад, 77-річна Ядвіга Рибак розповіла, що спершу до встановлення у дворі металевої рамки поставилася з насторогою. Тепер, каже, з тумаутворювачем легше переносити 30-градусну липневу спеку.

А дівчинка Настя, яка охолоджувалась під рамкою зі своїми друзями, сказала, що під водяним туманом можна навіть помити руки, коли забруднив. Також, додає, що воду можуть пити комахи.

Зауважимо, що для людини оптимальною температурою повітря в теплий сезон є 20-25°С. Температура, яка вища зазначених показників, вважається несприятливою та здатна порушувати теплову рівновагу організму. Про це повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Зокрема там зазначили, що особливо небезпечною висока температура повітря є для дітей, людей похилого віку і тих, хто має серцеві захворювання.

Поради, як перенести літню спеку, – за ЦИМ посиланням. 

Фото – suspilne.media

Читайте також: Звіринець у тумані: в “Подільському зоопарку” для комфорту тварин і людей встановили туманоутворювач. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.