Мешканець Вінниці заплатить штраф за незаконне зайняття ділянки біля річки

9:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

Мешканець Вінниці самовільно зайняв земельну ділянку в прибережній захисній смузі річки Південний Буг та огородив її парканом. Наразі фахівці ще встановлюють завдані державі збитки.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області повідомляє, що до них надійшло звернення щодо порушення земельного законодавства на території міста Вінниці. Фахівці з’ясували, що громадянин самовільно використовує земельні ділянки комунальної форми власності із земель водного фонду загальною площею 0,0118 га. Ця ділянка розташована в прибережній захисній смузі річки Південний Буг. Порушник огородив її бетонним парканом та металевою хвірткою, що перешкоджало доступу до річки.

– Дані земельні ділянки використовуються за відсутності рішення про передачу таких ділянок у власність або надання в користування (оренду) і за відсутності вчиненого правочину щодо таких земельних ділянок, що є порушенням ст. 61 Земельного кодексу України, ст. 89 Водного кодексу України, – пояснюють у Державній екологічній інспекції.

На громадянина було складено протокол про адміністративне правопорушення за статтями 53, 53-1 КУпАП. Йому також роз’яснили вимоги природоохоронного законодавства України.

ст. 53 КУпАП “Порушення правил використання земель” – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян (а саме від 85 до 425 гривень) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ст. 53-1 КУпАП “Самовільне зайняття земельної ділянки” – тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 850 гривень) і на посадових осіб – від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наразі проводять розрахунок шкоди, завданої державі, внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.