Мер Вінниці закликав відійти від «совдепії» на шкільних лінійках. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:37
Автор: admin
Become a Patron!

Без колись традиційних білих бантів та коричневої шкільної форми, зате з квітами і почасти – навіть попри прохолодний ранок – у вишиванках. Із самого ранку першого вересня усі центральні та не лише вулиці Вінниці заповнені масою нарядних учнів та їхніх батьків, котрі збиралися на “лінійки” у День знань.

До свята особливо ретельно готувалася одна з найбільших шкіл міста №31, де перед навчальним роком відкрили новий стадіон та обладнали кабінети мультимедійною апаратурою. Майже тисяча учнів, разом з батьками та вчителями очікували прибуття на урочистості гостей з мерії, тож після кількох “протокольних” виступів директора та завучів церемонія чимдалі ставала схожою на типові радянські лінійки.

   

Зрештою, отримавши в руки мікрофон, міський голова з цього і почав:

  • Я не дуже люблю такі заходи, тому що вони, знаєте, “попахують” совдепією. Це має бути свято передусім для дітей та їхніх батьків, а не чиновників, – сказав Моргунов, викликавши оплески передусім учнів та учениць старших класів. За тим побажав шкільному колективу завжди самовдосконалюватися, стежити за тим, аби освіта в школі лишалася якісною і щоб “ваші учні завжди мали амбіції та креативність”.

     

Загалом виступ мера тривав не більше двох хвилин і був єдиним з боку чиновників цього дня, тож діти, здавалося, не встигли знудитися від тривалих “офіційно-урочистих” промов. Після другої та останньої пісні від дев’ятикласниці та виконання гімну України з рівнянням на прапор, ведуча свята запросила майбутнього випускника Назарія та Дарію з п’ятого класу вперше цього навчального року продзвеніти у шкільний дзвінок.

       

Щойно хлопець і дівчина зробили почесне коло шкільним подвір’ям, до приміщення школи почали заходити усі присутні тут класи.

А мер тим часом все ж вирішив оглянути “покращення”, які здійснили в школі перед новим навчальним роком – передусім удосконалений харчоблок та нові спортивні майданчики.

 

   

Їх тут спорудили відразу чотири: футбольний, волейбольний, баскетбольний та для воркауту. І якщо до самих спортивних споруд зауважень у мера не виникло, то до огорожі були питання: Сергій Моргунов зазначив, що вже з практики відомо, що такі паркани не витримають регулярних спортивних активностей, тож їх потрібно посилити.

 

Вже після першовересневого обходу школи, мер міста прокоментував журналістам власну фразу про “совдепію на лінійках”.

  • Давайте погодимося, що це свято – воно в першу чергу для дітей. Ось привели юного учня в перший клас – ну що він ще розуміє? Ну привели, ну школа… З одного боку все цікаво, а з іншого – трохи боязно. Зрозуміло, що традиції таких урочистостей тривали у нас понад 70 років і за час Незалежності досить важко все це одним махом викорінити. Але ніхто не буде нікого ламати через коліно – пройде час і я впевнений, традиції зміняться самі собою, тим більше що і на державному, і на місцевому рівнях відбуваються певні рухи в цьому напрямку.

За словами мера, більшу увагу все ж потрібно приділяти не лінійкам, а посиленню місцевої освіти, що передусім стосується вивчення історії держави і власного міста.

  • У нас досі забагато білих плям щодо знання власної історії, адже йдеться про період, який обраховується тисячоліттями. У нас дуже багато ще маловідомих героїв та потужних постатей, які впливали на політичні та соціальні процеси у всій Європі, і цих людей ми ще маємо для себе і для наших дітей відкривати, – вважає Моргунов.

Що ж стосується підготовки усіх вінницьких навчальних закладів до нового навчального року, міський голова визнав, що не всі школи і дитсадки повністю утеплили саме до 1-го вересня, але з огляду на сприятливу погоду усі об’єкти будуть готові до зими. “Зрештою, ми працюємо не до якихось конкретних дат”, – підсумував мер Вінниці.

Фото Андрія Завертаного