Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35
Майже 153 тисячі мешканців Вінницької області, які користуються пільгами, отримуватимуть готівкою кошти для оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування. Для цього з місцевих бюджетів, у загальному, необхідно виділити понад 211 мільйонів.
Про порядок монетизації проїзду для пільгових категорій громадян розповідала очільниця Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна.
За її словами, цей Порядок визначає механізм надання пільг готівкою за рахунок відповідних місцевих бюджетів, повідомляє Вінницька ОДА.
Урядом встановлено державний соціальний норматив у сфері транспортного обслуговування, а саме мінімальна кількість поїздок на місяць – 30 (це 22 поїздки на міському транспорті (7 – трамвай, 7 – тролейбус, 8 – автобус) і ще вісім поїздок на приміському). У Вінницькій області проживає 152 736 осіб пільгових категорій, які відповідно мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. З них:
– 79 683 осіб будуть отримувати щомісячну готівкову виплату у сумі 96,90 грн;
– 54 427 осіб – готівкова виплата яким збільшується на 20% (як особам, які мають право на проїзд на міжміських маршрутах) у сумі 116,28 грн.
– 18 626 осіб пільговиків будуть отримувати щомісячну готівкову виплату збільшену вдвічі (особи з інвалідністю І групи і діти з інвалідністю) у сумі 193,80 грн.
Таким чином, загальна потреба у коштах для реалізації програми на Вінниччині на рік становитиме – 211 917 276 гривень.
Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області визначається станом на 1 січня календарного року як середня величина однієї поїздки у міському комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області.
У разі зміни вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті в області переглядається середня вартість проїзду та розмір щомісячної готівкової виплати змінюється з наступного місяця.
Відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, зокрема на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюються з місцевих бюджетів
Нововведення діятиме відповідно до прийнятої Урядом постанови №197 від 14 березня 2018 року, якою затверджено порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.
До речі, у разі невикористання встановленої кількості поїздок певним видом транспорту, особа, яка відповідно до законодавства має пільгу з оплати проїзду, може використати відповідну кількість поїздок іншими видами транспорту, але не перевищувати межі соціальної норми встановленої на місяць.
Нагадаємо категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах:
- Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії І, відповідно до статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
- Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії ІІ, відповідно до статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
- Дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
- Учасників бойових дій відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
- Осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
- Дітей віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства»
- Ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держспецзв’язку відповідно до статті 30 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
- Батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
- Осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 38.1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
- Реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
- Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування мають право визначати інші категорії громадян, на яких буде поширюватися дія цього Порядку.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.