Менше людей в кафе та офісах: у Вінниці посилюють протиепідеміологічні заходи

17:37
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації на території Вінницької міської ОТГ вирішено продовжити термін дії заходів щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Також продовжено “заходи з ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації, пов’язаної з епідемічним спалахом особливо небезпечної інфекційної хвороби до 31 липня поточного року“.

Як повідомляє Вінницька міська рада, такі рішення були сьогодні прийняті на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зокрема потрібно забезпечити зміни в графіку та режимі роботи деяких компаній, на ринках мають організувати робочі місця в шаховому порядку через одне торгівельне місце, а в закладах, які надають послуги з поселення, потрібно допускати перебування не більше 50% від нормативної кількості місць в залі.

Також вінницьким випускникам рекомендують утриматись від випускних вечорів. Кількість відвідувачів у закладах громадського харчування повинна бути не більше 50% від нормативної кількості місць в залі.

Обмеження у сфері освіти

Комісія вирішила призупинити відновлення освітнього процесу у закладах дошкільної освіти усіх форм власності та залишити наявну (станом на 19.06.2020 року) кількість функціонуючих закладів.

Батьківським комітетам закладів загальної середньої освіти рекомендовано утриматись від проведення випускних вечорів та інших масових заходів.

Обмеження у сфері роботи підприємств, установ та організацій

Керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності потрібно забезпечити у залежності від обсягів виконуваної роботи та навантаження на трудовий колектив, розгляд питання щодо присутності працівників в офісних приміщеннях в кількості не більше 50% від штатної чисельності. За виключенням закладів охорони здоров’я, соціального захисту і об’єктів критичної інфраструктури.

Розміщення працівників в робочих кабінетах з розрахунку 1-2 особи в одному приміщенні. Також скасовується особистий прийом громадян. Повинен бути дотриманий суворий масковий режим.

Обмеження у сфері закладів громадського харчування та послуг з поселення

Кількість відвідувачів повинна бути не більше 50% від нормативної кількості місць в залі. Організовувати та проводити банкети можна лише при наявності в закладі окремих банкетних залів, при цьому кількість присутніх на банкеті не має перевищувати 10 осіб.

Обмеження у сфері надання послуг з поселення

Керівникам та власникам об’єктів, які надають послуги з поселення, потрібно забезпечити кількість проживаючих не більше 50% від нормативної кількості.

Обмеження в банківських установах

Керівники банківських установ не повинні допускати скупчення клієнтів біля розрахункових терміналів та банкоматів, які розташовані в приміщеннях.

Обмеження у сфері торгівлі

У закладах торгівлі повинна бути забезпечена організація роздрібної торгівлі з лотків і на ринках в шаховому порядку (через одне торгівельне місце, відповідно через день).

Дії для зменшення потоку пасажирів в години найбільшого завантаження

Для того, щоб зменшити потік пасажирів в години найбільшого завантаження громадського транспорту, керівникам підприємств, установ та організацій, крім об’єктів критичної інфраструктури, потрібно розглянути питання початку робочого дня з 10:00 год.

Рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були прийняті керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020р. № 392 (зі змінами) та протоколом обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 19.06.2020р. № 43.

Нагадаємо, про можливе посилення карантинних обмежень сьогодні говорив міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час онлайн-брифінгу.

Зазначимо, що станом на 18 червня Вінниччина не готова до чергового етапу послаблення карантинних обмежень. Такі дані оприлюднив Кабінет Міністрів України на своїй Фейсбук-сторінці.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

Читайте також: Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня

Читайте також: Карантин можуть посилити: міський голова Вінниці про ситуацію з поширенням COVID-19

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.