Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня

15:29
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Кабінет міністрів України продовжить дію адаптивного карантину до 31 липня.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду сьогодні, 17 червня.

Шмигаль наголосив, що за останній тиждень на коронавірус захворіло 4853 людини, що є рекордним за весь час пандемії в Україні. Він звернувся до міських голів із закликом випустити на лінії максимальну кількість громадського транспорту.

– Враховуючи зростання кількості коронахворих ми продовжимо дію адаптивного карантину до 31 липня цього року. Також сьогодні на засідання Уряду ми розглянемо запропонований Міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в певних окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація, тоді буде використовуватись ось ця методика по посиленню карантинних заходів – сказав Шмигаль.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, який пропонував відповідний проект акту зокрема про продоавження карантину, зазначив:

– Проектом акту пропонується продовжити на території України та регіонах з урахуванням епідеміологічної ситуації в регіонах карантин до 31 липня 2020 року. Також ми пропонуємо ввести додаткові ознаки щодо нашого карантину і щодо заходів. Головне – це завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, якщо вона перевищує 50% – то треба посилювати карантин.

Він також зауважив, що середня кількість тестувань встановлюється зараз на рівні не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування, показник динаміки зростання кількості випадків інфікування.

– Це ті показники, які нам даватимуть змогу чітко відслідковувати ситуацію на території кожного регіону в умовах адаптивного карантину, – каже Степанов.

Він додав, що якщо погіршуються в тому чи іншому регіоні ці ознаки, то рішеннями регіональних комісій ТЕБ та НС щодо посилення чи пом’якшення карантинних заходів з урахуванням подання головного санлікаря регіону.

Степанов сказав, що наразі проект цього акту погоджений з МІністерствами юстиції та інфраструктури. Проект перебуває на погодженні в інших органах центральної влади та запропонував схвалити проект та разом з дорученням доопрпацювати секретаріату Кабміну.

Міністерка економіки додала, що оскільки потрібно уточнити графік початку роботи підприємств, необхідно протягом одного дня доопрацювати проект з Мінекономіки.

Зокрема йдеться про зміну графіку початку роботи в окремих сферах та галузях для уникнення скупчень людей в години “пік” у громадському транспорті.

Також Денис Шмигаль окремо звернувся до Міністра інфраструктури з вимогою звернути увагу на те, що робиться у приміських потягах, «щоб не довелося дивитися на це всім Кабміном».

Прем’єр-міністр попросив навести в приміських потягах порядок зі здійсненням контролю, і з дотриманням вимоги щодо кількості людей у вагонах, дотриманням масочного режиму та інших заходів визначених Урядом. Крім того очільник Уряду звернувся до керівництва Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ з вимогою посилити контроль за дотриманням карантинних правил.

Врешті рішення проголосували одностайно, але на прохання Мінекономіки та МОЗ – надали час протягом одного дня для доопрацювання проекту. Міністр інфраструктури зазначив, що передбачено, що постанова набирає чинності з 22 червня (крім кількох пунктів, що набирають чинності з дня опублікування).

 

Вінниччина не готова до послаблення карантину

Зазначимо, що станом на 15 червня Вінницька область не готова до послаблення карантинних обмежень. Такі дані оприлюднив Кабінет Міністрів України на своїй Фейсбук-сторінці.

Так, за останню добу на Вінниччині виявлено 45 нових випадків коронавірусу, одна людина померла. 

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

Читайте також: КОРОНАВІРУС COVID-19 НА ВІННИЧЧИНІ. СТАТИСТИКА, КАРТА ПОШИРЕННЯ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.