Мельник, єгер та фельд’єгер: кого шукають роботодавці і куди найчастіше працевлаштовуються безробітні Вінниччини

19:43
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

На правах реклами

У світі існує багато різноманітних професій, до яких ми вже звикли. Проте є також незвичні спеціальності, на які є хоч і маленький та все одно попит. Сьогодні ми розповімо про вакансії, які мають найбільший попит у Вінницькому обласному центрі зайнятості, а також про “найексклюзивніші” – на які необхідного працівника можуть шукати не один місяць.

За сприяння Вінницької обласної служби зайнятості протягом січня-жовтня цього року було працевлаштовано 23 600 громадян, з яких 20 200 – зареєстрованих безробітних. Таким чином це достатньо високий показник, оскільки кожній особі, яка звернулась в центр – були запропоновані різні вакансії. Так, приміром, за цей період найбільше громадян працевлаштовано в такий сферах:

– у сільському господарстві – 41% від усіх працевлаштованих

– у переробній промисловості – 13%

– у сфері торгівлі – 10%.

Загальна кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості протягом січня-жовтня становила понад 28 500 вакансій.

Найбільшим попитом на ринку праці за цей час користувались робітники з обслуговування та експлуатації устаткування, а також представники найпростіших професій, кваліфіковані робітники з інструментом, працівники сфери торгівлі та послуг. Відчутно меншим був попит на технічних службовців – адміністраторів, діловодів, листонош, обліковців, касирів торговельного залу, секретарів та операторів поштового зв’язку.

Найбільший попит роботодавців Вінниччини спостерігався на “робочі” професії. Це, зокрема: трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, підсобні робітники, водії автотранспортних засобів, машиністи (кочегари) котельної, продавці, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, кухарі, бухгалтери, а також слюсарі-ремонтники.

Варто також зазначити, що на початок листопада зареєстровані безробітні найчастіше претендували саме на такі вакансії:

– спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування) – 2 вакансії (322 претенденти)

– робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 4 вакансії (308 претендентів)

– сторож – 4 вакансії (165 претендентів)

– економіст – 1 вакансія (15 претендентів)

– молодша медична сестра або брат, санітарка/санітар – 3 вакансії (134 претенденти)

– технік-землевпорядник – жодної вакансії (107 претендентів)

– стрілець – 1 вакансія (90 претендентів)

– робітник на лісокультурних (лісогосподарських) роботах – жодної вакансії (99 претендентів)

– менеджер управитель з персоналу – 1 вакансія (7 претендентів)

– обліковець з реєстрації бухгалтерських даних – 1 вакансія (6 претендентів)

– бухгалтер – 11 вакансій (53 претенденти)

– майстер цеху – 1 вакансія (6 претендентів).

Попри те, що, приміром, на 11 вакансій “бухгалтер” було зареєстровано 53 претенденти, а навантаження на одну вакансію складало п’ять осіб та конкуренція може здатись великою, у Вінницької обласної служби зайнятості є альтернативи. У випадку неможливості знайти роботу за фахом, Державна служба зайнятості пропонує зареєстрованим безробітним безкоштовну перекваліфікацію. Детальніше про умови можна прочитати у нашому попередньому матеріалі за ЦИМ посиланням.

Як розповідає директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська, станом на 19 листопада цього року кількість актуальних вакансій, що заявлені роботодавцями до Вінницької обласної служби зайнятості, становила 1 751. В середньому на одну вакансію претендувало 7 безробітних.

Також у службі зайнятості наявні вакансії за п’ятьма професіями, на які не можуть знайти працівників відповідної кваліфікації:

– електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах – 7 вакансій (10 000 гривень)

– молодший інспектор (органи внутрішніх справ) – 6 вакансій (7 500)

– вчитель-дефектолог – 5 вакансій (7 200)

– лікар-хірург – 4 вакансії (6 000)

– вчитель-реабілітолог – 4 вакансії (7 750).

Вчитель-реабілітолог

 

Окрім звичних вакансій бариста, економіста та менеджера, у Вінницькому обласному центрі зайнятості на 19 листопада зареєстровано 14 актуальних вакансій рідкісних професій. Це, зокрема: доводжувач (заробітна плата – 9000 гривень), виставник (6000), фельд’єгер (6000), люковий (гірничі роботи) (7000), дефростатник молочних продуктів (8000), машиніст піскоподавальної установки (6000), контролер суспензії (8500), апаратник згущення молока та іншої молочної сировини (6200), ерготерапевт (9 000).

Серед незвичних вакансій, які були заявлені у цьому році, проте були зняті роботодавцями з пошуку, можна виокремити досить цікаві та рідкісні. Приміром: доглядач кладовища (колумбарію) з заробітною платнею в 6000 гривень, квітникар (8500), рибалка прибережного лову (6 000), формувальник спіненого полістиролу (6000), сиросолільник (6230), антенник-щогловик (7100), механік рефрижераторного поїзда (секції) (6000), виробник казеїну (6000) та майстер банно (лазне)-оздоровчих послуг (6 000).

Квітникар

 

Рибалка прибережного лову

 

І наостанок розповімо про найнезвичніші вакансії, які за допомогою Вінницького обласного центру зайнятості все-таки знайшли своїх працівників. Оскільки список таких вакансій великий, ми виокремили найбільш нетипові. Заробітна плата нижченаведених вакансій становила від 6000 гривень до 9000:

– апаратник варіння утфелю

– апаратник дефекосатурації бурякового соку

– чистильник димоходів, лежаків та топок

– єгер

– варильник живильного середовища

– сомельє

– настроювач піаніно та роялів

– каменотес (оброблення каменю)

– мельник

Єгер

 

Сомельє

 

Настроювач піаніно та роялів

 

Отримати детальну інформацію або отримати безкоштовну консультацію можна, звернувшись до Вінницького обласного центру зайнятості за адресою: вулиця Стрілецька, 3а. Знайти адресу найближчої філії у Вінницькій області можна за ЦИМ посиланням.

Фото та графіки – надані державним центром зайнятості, архів “Vежі”, https://www.kchilaire.com/, https://lisvisnyk.at.ua/, https://life.24tv.ua/, http://proforientator.info/, https://zmist.pl.ua/, https://ptu4.com.ua/, https://khersonci.com.ua/

Читайте також: Профорієнтація та перекваліфікація: як молоді визначитись з професією, а дорослим змінити роботу

Читайте також: Як на Вінниччині знайти роботу через центр зайнятості: детальна інструкція

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.