Медикиня, фотограф, викладачі та активісти: як у Вінниці знайомились з учасниками проєкту “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ”. ФОТО

20:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

Минулої середи у вінницькому артпросторі “ПІЧ” відбулась зустріч-знайомство з учасниками проєкту “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ”, антикризового хабу, створеного для допомоги релокованим громадським та благодійним організаціям, а також активістам-переселенцям. Саме під час зустрічі у Вінниці та Вінницькій області тривала повітряна тривога, відтак, до “ПІЧі”, хоч вона і є укриттям, наважились прийти не всі учасники. 

Так, за словами очільники Мистецького об’єднання “Plai”, засновниці артпростору Олександри Венславовської, на зустріч прийшли близько 10 зареєстрованих на проєкт переселенців. Переважна більшість – харків’яни. Загалом же, було зареєстровано близько 16 заявок на проєкт, серед них – від організацій, які подавали на участь кілька представників. Таким чином, каже Олександра, загальна кількість зареєстрованих учасників – 25. З рештою учасників була запланована окрема зустріч.

Окрім активістів-переселенців, на зустріч прийшли й деякі місцеві митці. Зокрема, представники творчої організації “MON”: Гліб та Катерина Зельгін і Ліна-Марія Шлапак.

 

 

 

 

 

 

Загалом, серед учасників – представники різних сфер діяльності: від культури й до медицини. Були й викладачі-активісти, і представники громадських організацій, і просто люди, які хочуть щось робити, волонтерити, розвивати гуманітарну та волонтерську підтримку. Здебільшого – для роботи на свої громади.

Так, згадує Олександра Венславовська, на зустріч прийшла активістка з Харкова, яка зібрала у Вінниці більш як 300 людей.  Також були двоє учасників з Попасної.

– З Попасної були дівчинка-IT-шниця та її хлопець, який раніше був барменом, а зараз влаштувався працювати кухарем. Творчо розвинений такий, теж хоче щось тут робити, – згадує культурна менеджерка. 

 

Була також одна викладачка з Донецького університету, родом з Харкова, яка ще 2014 року переїхала до Вінниці й до цього займалась з онкохворими дітьми. Була харків’янка, яка, за аналогією до центру “Я.Маріуполь”, хоче створити відповідний центр допомоги для Харкова – “Ми – Харків”. Ще одна харків’янка – сімейна лікарка, яка у квітні переїхала до Вінниці й наразі працює тут, в приватній лікарні медичної мережі “Медична зірка”.

 

 

 

Були кілька переселенців з Авдіївки й з Луганська, які вже з 2014 року проживають у Вінниці:

– Один з них фотограф. Вони ще з 2014 року переїхали сюди. Такі собі “вінничани луганського походження”. Вони хочуть відкривати простір у Вінниці й теж хочуть отримати допомогу з цим. А з Авдіївки – це теж наш вінницький активіст, теж переїхав у 2014 році. В них фотоспільнота “шуМить”, вони організовують фотопрогулянки по Вінниці, – додає Олександра Венславовська.

“Atmosphere”: фотовиставка для знайомства з Вінницею відомою і невідомою 

Додатково для цієї зустрічі вінничани організували фотовиставку під назвою “Atmosphere”.

– Це фотовиставка про Вінницю. Фотографії різних локацій, деталей, будинків, людей, – каже Олександра.

 

 

Для експозиції свої роботи надали зокрема згадана раніше фотоспільнота “шуМить”, представники якої передали близько 20 фотографій, а також фотограф Тарас Пахолюк. За словами Олександри, фотографії від фотоспільноти – це роботи вінничан, які вперше взяли в руки плівковий фотоапарат і пішли у своєрідну фотомандрівку. Відтак, вийшли досить цікаві та атмосферні кадри, які показують Вінницю під дещо незвичним кутом. Роботи Пахолюка також сповнені власним баченням міста.

 

 

–  Ідея була в тому, щоб показати переселенцям, які приїхали з інших міст, не таку традиційну Вінницю, яку вони бачать в зрозумілих маркерах: Вежа Артинова, фонтан “Roshen” тощо, а показати їм закуточки міста, які для них створять більш сприятливу атмосферу для адаптації. Для того, щоб полюбити місто, щоб розуміти, що тут можна працювати і намагатись, як би це страшно не звучало, насолоджуватись життям. Адже в цей час це теж треба продовжувати жити, – розповідає очільниця “Плаю”. 

 

 

 

 

 

 

Окрім того, організатори з Мистецького об’єднання “Plai” розробили карту для переселенців – такий собі квест. За словами Олександри Венславовської, протягом проєкту його учасники будуть відвідувати точки на карті, розставлені в центральній частині міста. В результаті, для тих, хто пройде всі відмічені пункти, передбачено певний сюрприз.

– Там є як якісь традиційні місця, так і деякі неочевидні точки. Є і культурні об’єкти, і урбаністичні об’єкти, і просто кав’ярні, – додає Олександра.  

Безпосередньо ж перша зустріч завершилась чаюванням.

Нагадаємо, раніше, 5 жовтня, в “ПІЧі” презентували проєкт “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ”, покликаний допомогти громадським та благодійним організаціям, а також переселенцям-активістам, які переїхали до Вінниці. Детальніше про проєкт – за ЦИМ посиланням.

Від старту проєкту вже відбулась низка культурних подій, зокрема, 15 жовтня – “АРТ ТУСА”, а на 22 жовтня запланована вистава від луцького театру “ГаРмИдЕр” під назвою “Синдром Уцілілого”.

Проєкт “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ” організовано громадською організацією “Мистецьке об’єднання “ПЛАЙ” у рамках програми “Створення антикризових хабів для ОГС”, що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також: Про навчання, знайомство та цілі проєкту: у Вінниці презентували хаб для активістів-переселенців, релокованих ГО та БФ. ФОТО

Фото – Зорини Гаджук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.