“Маю творчі плани”: Рекута прокоментував своє звільнення з посади головного архітектора Вінниці

19:05
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Олександр Рекута, який займав посаду головного архітектора Вінниці протягом 14 років, пішов із посади. Екс-директор департаменту архітектури та містобудування прокоментував Vежі своє рішення.

“Я не буду коментувати якихось подробиць, планую відпочити”, – сказав спочатку Олександр Сергійович по телефону. Голос його був бадьорий та не засмучений і після запитання “Хто ініціював ваше звільнення?“, зізнався – він сам.

– Це була моя ініціатива, тож не хвилюйтеся за мене. Я маю певні творчі плани, але про це трохи пізніше. Зараз я поки хочу відпочити, – сказав Рекута.

Які саме творчі плани – робота у архітектурній фірмі, власний проект із будівництва чи інший комерційний проект – Олександр Сергійович не уточнив. Сказав, що може прокоментувати все більш детально згодом.

Vежа: Хто займе вакантну посаду – вам відомо?

– Наразі обов’язки буде виконувати заступник директора департаменту – це Яків Маховський (він також є начальником служби містобудівного кадастру, – ред.). Кого оберуть на цю посаду на постійній основі – не знаю.

Vежа: Ви зі свого боку когось би рекомендували?

– Я не думаю, що мене спитають.

Читайте також:  Олександр Рекута: «Вінниця – це «дитя модерну», але ми рухаємося вперед»

Зазначимо, що розпорядження про звільнення Олександа Рекути із посади міський голова Вінниці Сергій Моргунов підписав 14 січня, рішення вступило в силу з 16 січня. У департаменті архітектури та містобудування Vежі повідомили, що документ отримали 16 січня. Також у приймальні департаменту нам підтвердили, що їх директор був на цей час у відпустці до 16 січня включно.

На сторінці департаменту, розміщеній на сайті Вінницької міської ради, у розділі “Директор департаменту”, де раніше була опублікована біографія Олександр Рекути та контактна інформація, дані про нього відсутні. При переході на цю сторінку сайт повідомляє про помилку.

При цьому у розділі “Публічні звернення громадян” є звернення до Олександра Рекути як до директора департаменту, зареєстроване 17 січня 2018 року.

 

Також прізвище та ініціали Рекути є у переліку питань на наступну сесію міської ради, яка відбудеться 25 січня. На запитання Vежі хто звітуватиме на сесії міськради і чи це робитиме Рекута особисто, Олександр Сергійович відповів, що на сесії виступатиме або заступник, або хтось із фахівців департаменту, але він особисто на першому в цьому році засіданні міськради присутній не буде.

Зазначимо, що Олександр Рекута призначався на посаду головного архітектора Вінниці два рази. Зокрема, з 1995 року по 2002 рік він обіймав посаду начальника управління містобудування і архітектури. Вдруге він повернувся на посаду у 2012 році – тоді 6 вересня на засіданні виконавчого комітету міської ради його представив тодішній Вінницький міський голова Володимир Гройсман. До цього призначення посада головного архітектора Вінниці тоді була вакантна більше року.