“Маєте совість агітувати за ворога?”: у центрі Вінниці провели “профілактичну бесіду” з проросійськими агітаторами. ФОТО

15:45
Автор: Андрій Качор

Вранці 9 жовтня близько десятка молодих людей з патріотичних організацій Вінниці зібралися на Майдані Небесної сотні, аби провести “профілактичну бесіду” з агітаторами, які на площі закликають людей голосувати за проросійські партії. 

Як пояснили активісти журналістам перед заходом, їх обурює той факт, що політичні сили, причетні до спроб придушення Революції Гідності та безпосередньо пов’язані з державою-агресором, агітують на площі, яка носить ім’я героїв Небесної Сотні. Водночас активісти відразу заявили, що акція відбудеться у мирному форматі й “бити цих бабусь ми не збираємося”.

 

Відтак активісти підійшли до агітаційного намету ОПЗЖ, де на них вже чекали кілька поліцейських, представників “поліції діалогу”, співробітниця правоохоронних структур у цивільному, яка здійснювала оперативну зйомку. А також вочевидь представники ОПЗЖ, які намагалися зафіксувати учасників акції та вступали в суперечки як з ними, так і з перехожими вінничанами, які підтримували дії активістів.

 

 

 

Проте активісти намагалися не відповідати на провокації, а ставили запитання агітаторкам за проросійську партію, які спершу відмовчувалися, та зрештою почали неохоче відповідати.

Зі слів однієї з них, вони працюють “з вінницькими хлопцями”, проте на запитання, “з ким іде війна на Донбасі” відповіли, що “половина на тому боці – укрАінци”.

 – А звідки ж у них танки? Не з Росії?, – уточнювали активісти.

– Не знаємо, звідки танки…, – вже дещо ніяковіючи, відповіла одна з агітаторок.

Побачивши скупчення людей біля агітнамету, деякі перехожі підходили поцікавитися, що відбувається. Так, одна з вінничанок висловила підтримку діям молодих активістів. На це відразу отримала нецензурну лайку з вуст чоловіка, який вочевидь “захищав” намет проросійської партії та фіксував на камеру смартфону учасників акції, інколи намагаючи їх образити, зневажливо вказуючи на їхній молодий вік.

 

Також зухвало поводився ще один “неформальний” представник проросійської структури, який пропонував активістам “поговорити без камери” і, посміхаючись, відмовився відповідати на запитання “чий Крим?”.

Активісти мали намір запалити біля намету фаєри, проте після суперечки з поліцейськими, відмовилися це робити.

– Ну, може тут діти ходитимуть, а може в когось астма, а ви тут зараз задимите всю площу. Ви ж коли ввечері їх палите, ми ж вам не забороняємо. А палити їх вдень коли багато людей навколо – це ненормально, – зауважив поліцейський.

 – А те, що тут агітують за проросійську партію – це нормально?, – апелювали активісти.

– Нехай їх держава забороняє, тоді буде ненормально.

– То і фаєри палити  держава не забороняє.

Проте після кількох хвилин суперечки активісти все ж відмовилися від ідеї палити фаєри в порівняно людному місці, а натомість намагалися “вилучити” проросійську агітацію з намету. В цей час відбулася незначна сутичка, під час якої з рук активістів намагалися вирвати стопку партійних газет.

 

Поспілкувавшись з правоохоронцями і пояснивши, що вони – як і всі громадяни – мають право ознайомитися з передвиборчою агітацією, активісти почергово підходили до намету ОПЗЖ і брали побільше агітації в одні руки. Аби потім знищити і викинути.

Зазначимо, що співголовою партії “Опозиційна платформа “За життя” є кум президента РФ Владіміра Путіна Віктор Медведчук. Партія не приховує своєї проросійської спрямованості, обіцяючи “відновити мир” з урахуванням інтересів Росії. Днями на зустріч з лідером країни-агресора до Москви здійснив візит лідер партії ОПЗЖ Віктор Медведчук”

Нагадаємо, що вчора активісти з іншої націоналістичної організації пікетували друкарню у Вінниці, яка на замовлення іншої проросійської партії надрукувала великим накладом газети з картою України без Криму. 

Фото Марини Сербінович