Маріупольська міськрада звинувачує місцевих депутатів від забороненої “ОПЗЖ” в коригуванні вогню окупантам

14:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Маріуполі 5 квітня кількох депутатів “Опозиційної платформи – За життя”  звинуватили в колабораціонізмі, зокрема, в корегуванні вогню для армії росії. В Маріупольській міській раді казали, що знайшли переконливі свідчення їхніх злочинів та передали матеріали до СБУ. Водночас, в самій партії зазначають, що ця інформація має бути підтверджена правоохоронними органами. 

Так, на Telegram-каналі Маріупольської міської ради зазначається, що вказані депутати не просто підтримали окупантів, а виступали інформаторами ворожої армії та фактично корегували обстріли критичної цивільної інфраструктури.

Депутатів звинувачують також в тому, що саме вони допомогли росіянам швидко паралізувати місто та створити гуманітарну катастрофу.

Зараз посібники геноциду в Маріуполі активно сприяють створенню окупаційної адміністрації. Всі матеріали щодо колаборантів вже передано до СБУ, – зазначено в повідомленні. 

Йдеться про п’ятьох місцевих депутатів: 

Іващенко Костянтин Володимирович

Хаджинов Дмитро Михайлович

Хармишев Євген Олександрович

Сотнікова Наталя Анатоліївна

Карпенко Олена Василівна

Зазначимо, що раніше радник міського голови Маріуполя Петро Андрущенко повідомив, що Костянтина Іващенка в приміщені місцевої школи депутатами “ОПЗЖ” було незаконно обрано головою Маріуполя. Ще одного депутата “ОПЗЖ” Хармишева обрали секретарем “общіни”.

За нашою інформацією, для забезпечення правильної картинки, на це фейкове зібрання було завезено під дулами автоматів багато інших депутатів та представників місцевої влади з Маріуполя та навколишніх сіл. Це – прямий примус до співпраці, а точніше – шантаж із загрозою життю та близьким. Ми знаємо поіменно кожного з реальних колборантів і розкажемо про кожного згодом, аби не наражати на небезпеку наших людей. Які волею долі вимушені робити вигляд. Ми впевнені, що ця постановка є реакцією на офіційну сесію Маріупольської міської ради, яка виключила “опзж” та “шарія” з числа депутатів та ще раз наголосила на том, що Маріуполь був, є і буде українським містом з єдиним законим органом управління – Маріупольською міською радою та мером міста, обраними маріупольцями у 2020 році, – йдеться в дописі Андрющенка.

В пресслужбі партії “Опозиційна платформа – За життя” зазначили, що опублікована Маріупольською міською радою інформація має бути перевірена правоохоронними органами. І якщо її буде підтверджено – винні мають бути покарані. Водночас, в партії хочуть, щоб у випадку, якщо інформацію підтвердити не вдасться, мають бути покарані ті посадові особи, які опублікували ці відомості.

ОНОВЛЕНО: За інформацією СБУ, опублікованою 9 квітня, Служба безпеки повідомила про підозру колаборанту РФ, якого окупанти оголосили “мером” Маріуполя. У відомстві зазначають, що депутат Маріупольської міської ради від “ОПЗЖ” Костянтин Іващенко добровільно став на бік російських загарбників.

Наразі під керівництвом ЗС РФ колаборант організовує роботу органів окупаційної влади на тимчасово підконтрольній загарбникам частині міста і називає себе “головою адміністрації міста Маріуполя”. Він публічно закликає українських військових скласти зброю і не чинити опір окупантам.

Слідчі Служби безпеки кваліфікували дії колаборанта як державну зраду. За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури йому повідомлено про підозру за ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Зраднику загрожує довічне ув’язнення.

Нагадаємо, що у Україні на час воєнного стану РНБО вирішила призупинити діяльність низки політичних партій проросійського та лівого спрямування, зокрема, через зв’язки окремих політсил з російською федерацією. В переліку тимчасово заборонених партій – “Опозиційна платформа – за життя”, “Партія Шарія”, “Наші” тощо. Усього в переліку 11 політичних сил. Ще раніше фракція партії у Вінницькій облраді вирішила саморозпуститись.

Читайте також: В Україні призупиняють діяльність 11 політичних партій, серед них – “ОПЗЖ” та “Партія Шарія”

Читайте також: Фракція партії ОПЗЖ у Вінницькій облраді вирішила саморозпуститися. ДОКУМЕНТ

Читайте також: Російсько-українська війна – 5 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.