Майже третина дітей на Вінниччині усиновлена іноземцями

19:21
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Майже третина усиновлень дітей з Вінниччини відбувається іноземцями. З 29 усиновлених дітей дев’ять були усиновлені іноземними громадянами.

Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці перша заступниця Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна.

Вона зазначає, що з 305 дітей, які набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, упродовж 2020 року, влаштовано до сімейних форм виховання 243 дитини (80%).

Чиновниця нагадує, що до сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відноситься усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Проте прийнято вважати, що усиновлення – є найкращою з усіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. При цьому, процедура усиновлення в Україні не є надто складною, особливо у порівнянні з європейськими країнами.

– Тішимось, що із загальної кількості дітей, що перебувають на первинному обліку служб у справах дітей Вінницької області, сімейними формами охоплено понад 94% дітей, а з особами з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування майже 99% (влаштовано під опіку/піклування 1628 дітей, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу 552 дитини, усиновлено 29 дітей).

Варто відмітити, що не лише в Україні, а й на Вінниччині набуває популярності так зване міжнародне усиновлення. Так, з 29 усиновлених дітей: 20 усиновлено громадянами України (з них: 9 дітей старше 6 років) та 9 іноземними громадянами (з них: 2 – з інвалідністю) – повідомила Наталя Заболотна.

Чиновниця додає, що крім цього, протягом 2020 року в області створили 9 прийомних сімей та 6 дитячих будинків сімейного типу. Також влаштували 21 дитину в існуючі 12 прийомних сімей та 31 дитину в 13 дитячих будинки сімейного типу.

Ілюстративне фото – hethertons.co.uk