Лише азоту амонійного – у 72 рази більше норми: на Вінниччині місцевий водоканал зливав брудну воду у річку

13:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині комунальне підприємство “Піщанка-водоканал” скидало в річку воду із забруднюючими речовинами, обсяг яких подекуди перевищував норму у кілька десятків раз.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Вінниччини, під час позапланової перевірки комунального підприємства «Піщанка-водоканал» було тричі відібрано проби зворотних вод після очисних споруд (типу «Екокомпакт-100») на випуску у водний об’єкт (річку Хрустова, що є лівою притокою Кам’янки, басейну річки Дністер).

Перевірка була влаштована за дорученням Прем’єр-міністра України, в період з 30 вересня по 12 жовтня. При перевірці спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю виявлено перевищення встановлених нормативів скидання забруднюючих речовин, що скидаються у водний об’єкт зі зворотними водами по наступних забруднюючих речовинах:

– азот амонійний (в 72 рази)

– фосфати (в 40 разів)

– нітрити (у 24 рази)

– БСК5 (в 5,6 раза)

– ХСК (в 3,4 раза)

– хлориди (в 1,4 раза)

– нітрати (в 1,4 раза)

– Скиди комунального підприємства мають негативний вплив на навколишнє природне середовище, забруднюючи річку Хрустова. Підприємством не вживаються відповідні заходи щодо поліпшення ситуації, – ідеться в повідомленні. 

Наразі інспекторами проводиться розрахунок збитків, завданих державі за забруднення водного об’єкта.

Фото – Державна екологічна інспекція Вінниччини

Читайте також: У Вінниці викрили побутовий магазин, в якому підпільно продавали фальсифікований алкоголь. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.