Сьогодні, 14 квітня, рятувальники Вінницької області вирушили у зону відчуження біля Чорнобильської АЕС, де вже 10 днів тривають лісові пожежі. Допомагати колегам боротися з вогнем будуть 36 рятувальників із семи районів області.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Руслан Шевчук, начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області.
– Там вже кілька днів, у складі сил та засобів ДСНС України, виконують завдання бійці із Козятинського та Калинівського районів та Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення, – написав Руслан Шевчук. – Загалом для боротьби з вогнем залучено особовий склад та техніку державних пожежних рятувальних частин з Козятинського, Барського, Жмеринського, Немирівського, Тульчинського, Хмільницького та Калинівського районів, а також тягач та шляхопрокладач БАТ-2 з Аварійно-рятувального загону. Особового складу – 36 осіб; техніки – 10 одиниць.
За повідомленням Державної служби України з надзвичайних ситуацій, станом на 10:00 14 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога Державному агентству України з управління зоною відчуження у гасінні пожеж на території Корогодського, Дитятківського, Паришівського, Луб’янського та Денисовицького лісництв.
Зазначається, що наразі відкритого вогню немає – спостерігається незначне тління лісової підстилки окремими осередками. Вікторія Рубан, прес-секретар ДСНС у Київській області, повідомила у коментарі “ТСН”, що дощ допоміг взяти під контроль пожежу в Чорнобильській зоні та загасити вогнища поблизу Прип’яті.
Фото – DRONARIUM UKRAINE
Фото – DRONARIUM UKRAINE
Фото – DRONARIUM UKRAINE
Фото – DRONARIUM UKRAINE
Село Стара Марківка. Фото – GETTY IMAGES
Фото – Олександр Сирота
У повідомленні йдеться, що всього на території Зони відчуження залучено 500 осіб та 110 одиниць техніки, з них від ДСНС – 410 осіб та 80 одиниць техніки, в тому числі 3 літаки і 3 вертольоти. Інженерною технікою створено вже близько 110 кілометрів мінералізованих смуг, а пожежною авіацією (3 літаки, 3 вертольоти) протягом 13 квітня здійснено 227 скидів (538 тонн води).
Техніка робить спеціальні смуги для непоширення вогню. Фото – ДСНС
Фото – ДСНС
Білочки врятовані з пожежі в Чорнобилі. Фото – Aleksandr Sirota
Дим від пожеж у Чорнобильській зоні потрапив на фото із супутника. NASA
За повідомленням Texty.org.ua, станом на 12 квітня (через сильний вітер ситуація змінювалася щогодини) пожежами були охоплені сотні гектарів, вогонь почав добиратися до найбільш радіаційно забруднених частин зони відчуження, навіть до сумнозвісного “Рудого лісу” (території з деревами, прилеглими до Чорнобильської АЕС, які взяли на себе найбільшу частку викиду радіоактивного пилу).
Ярослав Ємельяненко, член Громадської Ради при Державній агенції України з управління зоною, говорив, що ситуація критична: вогонь дістався до Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів “Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.
Наразі ж рятувальники повідомляють, що радіаційний фон по місту Києву та Київській області – у межах норми та не перевищує природних фонових значень: м. Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год (при допустимому фоні 0,05 мР/год).
Фото – texty.org.ua
Фото – DRONARIUM UKRAINE
Втомлені рятувальники, які борються з пожежами у Чорнобильській зоні.
Фото – Максим Пастушенко
Нагадаємо, що лісова пожежа у Зоні відчуження розпочалася ще 4 квітня. Спочатку вогонь охопив 20 гектарів лісу, але пізніше поширився на території майже 100 гектарів.
Як повідомив під час онлайн-брифінгу Ярослав Ємельяненко, член громадської ради при Держагенстві України з питань управління зоною відчуження, пожежі в Чорнобильській зоні могли початися через сталкерів.
Ілюстративне фото – DRONARIUM UKRAINE
Дякуємо!
Тепер редактори знають.