На Вінниччині лісівники на початку року почали рахувати диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин. Серед іншого, у Вінницькому лісгоспі вже нарахували 110 зубрів, 23 лісових коти та 130 кабанів.
Про це повідомляє пресслужба Вінницького ОУЛМГ.
– У лісових угіддях держлісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства триває щорічний облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин. Лісівники ДП «Вінницький лісгосп» уже завершили цю процедуру.
Отож, у 2022 році було встановлено таку чисельність мисливських тварин у лісових угіддях ДП «Вінницький лісгосп»: 70 голів оленя плямистого, 130 голів кабана, 800 голів козулі, 442 – зайців-русаків, 124 голів куниці лісової, 190 борсуків, 10 видр, 49 бобрів, 23 коти лісових, 31 лисиця. Цього року у лісових угіддях Вінницького лісгоспу вовка не виявили.
Мешкає у лісових угіддях червонокнижний зубр європейський, якого цьогоріч нарахували 110 голів (минулого року було 107), – вказують в прес-службі.
Підкреслюється, що останнім часом у вінницьких лісах зростає чисельність кота лісового, який є природоохоронним видом. В основному його фіксують у лісах на території Хмільницького, Літинського районів.
За словами мисливствознавця Вінницького лісгоспу Володимира Ткача, у цього хижака практично немає природних ворогів у нашій місцевості, натомість харчова база сприяє розмноженню популяції червонокнижного дикого кота. Кіт лісовий достатньо серйозний хижак, який полює на багатьох ссавців та птахів. Також фахівці помітили, що цей вид починає витісняти інший – куницю лісову.
Зазначено, що дані «зимового перепису» диких тварин допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані й про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022-2023 років.
До складу команди, яка рахувала звірів, окрім лісівників лісгоспу входили мисливці, представники департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, УТМР.
Усі держлісгоспи Вінницького ОУЛМГ планують завершити облік диких тварин до 10 лютого.
Ілюстративне фото – funart.pro
Дякуємо!
Тепер редактори знають.