Минулого року у стаді зубрів на Вінниччині народилося 9 теляток

7:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Минулого року у стаді зубрів на Вінниччині народилося 9 теляток. Тепер в лісах області мешкає 110 зубрів, що залишається найчисельнішою родиною червонокнижної тварини в Україні.

Це підтвердив зимовий облік диких тварин, що розпочався на початку 2022 року. За повідомленням обласного управління лісового та мисливського господарства, у стаді минулого року народилося 9 теляток. Також з цієї кількості – 14 особин молодняка віком 2-4 роки. Серед дорослого поголів’я нарахували 44 самців та 43 самки, тож популяцію зубра називають практично гендерно правильною.

Вінницька область має найчисельнішу в Україні популяцію зникаючого виду. У 2020 році зуброва родина нараховувала 101 особину, з них 7 – молодняк. У 2021 році нарахували 107 особин, з них 12 – це молодняк.

Основне стадо зберігає групу зубрів чисельністю 72 особини. Близько двадцяти особин згуртувались в менше стадо, і окремо ходять одинаки. Це зубри старшого віку, які уже не покривають самку, – розповів Володимир Ткач, мисливствознавець Вінницького держлісгоспу.

Водночас зазначається, що чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. Приміром, лісівники помітили, що в особливо сильні морози усе стадо збирається докупи, залишаючи в центрі теляток.

На збільшення чисельності тварин, крім природоохоронного статусу, впливає якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. Звісно, є природні фактори старіння зубрів, природна смертність, які теж щороку забирають кілька особин. А ще наших зубрів відловлюють та переселяють в інші регіони України. Загалом за минулі роки 30 вінницьких зубрів переїхало в різні куточки нашої країни у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Їх переселяють з метою збереження виду, для регулювання оптимальної щільності, яка у нас на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь.
_
Зубри європейські мешкають на Поділлі у лісових угіддях ДП “Вінницький лісгосп”. Це територія колишніх Хмільницького, Літинського районів області (джерело – vinwood.gov.ua).

Фото – vinwood.gov.ua

Читайте також: Зубриху з Вінниччини перевезли на Буковину для поповнення популяції тварин. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.