“Ліс пам’яті”: на Вінниччині висадили дерева у пам’ять про полеглих захисників. ФОТО, ВІДЕО

20:02
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

На Вінниччині висадили 4 000 дерев в пам’ять про полеглих захисників України. До проекту долучились ветерани бойових дій на сході країни, волонтери та лісівники “Бершадського лісгоспу”.

Як повідомляється в сюжеті “UA:Вінниця”, “Ліс пам’яті” створили на території Ободівського лісництва.

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства пише, що в рамках проекту створювали лісові культури дуба звичайного, береки та модрини європейської.

Проект ініціювала Тростянецька спілка волонтерів та учасників бойових дій. Волонтер Анатолій Савченко розповів:

– З радістю відгукнулися волонтери та учасники бойових дій на пропозицію створити такий Ліс пам’яті. В цій неоголошеній війні вже загинуло чотири жителі Тростянецького району. Сьогодні ми садимо дерева у пам’ять про весь “небесний гарнізон”. Нехай кожне посаджене в цей день дерево дає наснагу нашим нащадкам та росте на згадку про героїв нашого часу.

Анатолій Савченко також додав:

– Я саджаю в пам’ять про Олександра Прейтику, який першим загинув в 9-му батальйоні. Я саджаю в пам’ять про Володимира Кульбіду з села Демківка, який був у добровольчому батальйоні “Донбас”. Саджаю в пам’ять про Миколу Мельника з села Соболівка, який загинув під Дебальцевим. Саджаю в пам’ять, зрештою, свого кума Олександра Черепаху, який загинув 31 січня 2015 року в селі Чорнухіно.

  

Всі сіянці перед посадкою обробили спеціальним гелем-вологонакопичувачем, який зберігає вологу та сприяє максимально можливій приживлюваності. Частину ділянки засівали насінням дуба звичайного, для чого лісівники ретельно відбирали якісні жолуді.

Керівник ДП «Бершадський лісгосп» Микола Краснєєв підкреслив, що це робилося особливо старанно, адже “ми не можемо допустити, щоб хоча б один сіянець не зійшов. Це пам’ять про кожну людину”.

  

Очільник “Бершадського лісгоспу” також запевнив, що лісівники докладуть максимум зусиль у догляді за Лісом пам’яті.

  

Фото з Фейсбук-сторінки Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства