Станом на 16 березня на Вінниччині було зафіксовано дві підозри на гострі респіраторні захворювання, спричинені коронавірусом COVID-19. Наразі обидва пацієнти лікуються у вінницькій міській лікарні №1.
Наразі ці пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні під постійним медичним спостереженням у міській клінічній лікарні №1. Поклали їх у спеціальні боксові палати для ізоляції. Нині їхній стан вважають задовільним. Раніше обидва пацієнти перебували за кордоном у Польщі та Іспанії. Про це повідомили сьогодні, 16 березня, на брифінгу у Вінницькій облдержадміністрації.
За словами завідувача відділу епіднагляду обласного лабораторного центру МОЗ Степана Томина, вже завершено тестування зразків матеріалів, які були відібрані від двох хворих з підозрою на COVID-19. У пацієнтів діагностовано грип типу А.
– В області в лікарнях розгорнуто 290 інфекційних ліжок, – розповів перший заступник голови Вінницької ОДА Сергій Здітовецький. – З них 89 боксів, та 51 полубокс. В інфекційних відділеннях створено палати інтенсивної терапії, які забезпечені апаратами штучної вентиляції легень – 44 апарати. На сьогодні на лікуванні в інфекційних відділеннях області перебувають 128 осіб з гострими респіраторними захворюваннями та 23 особи з бактеріальною та вірусною пневмонією.
За його словами, заклади охорони здоров’я області постійно поповнюються необхідними лікарськими засобами та дезінфікаційними, засобами індивідуального захисту тощо.
Чи потрібні медичні маски всім?
Громадян закликають не розкуповувати їх в аптеках, а використовувати лише у випадку, якщо є перші симптоми ГРВІ. Також маски необхідні медикам, які безпосередньо контактують із хворими громадянами.
Як пояснила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк, при перших проявах захворювання (наприклад, температура та кашель) необхідно першочергово зателефонувати до свого сімейного лікаря, який вирішить чи необхідна госпіталізація. У вихідний чи святковий день можна одразу телефонувати у “швидку” за номером “103”. Там зможуть проконсультувати або направлять бригаду медиків для огляду пацієнта та госпіталізації (якщо буде потрібно).
Для Вінниці вже придбали діагностичні системи, щоб досліджувати зразки матеріалів, які відбиратимуть у пацієнтів. Наразі завершується налаштування обладнання й від завтра Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ зможе проводити такі дослідження. Раніше всі зразки направляли на перевірку до Києва. Степан Томин наголосив, що перевіряють лише пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, оскільки немає сенсу перевіряти громадян без виражених проявів хвороби.
– Зараз така тест-система закуплена для вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру. Будуть тестуватись зразки, які будуть поступати з нашої області. З інших регіонів зразки сюди не будуть потрапляти однозначно. Крім цього, нами сьогодні у постачальника замовлено ще додатково три тест-системи. Це досить дороговартісні набори, вартість однієї тест системи близько 60 тисяч гривень. Однозначно таким методом будуть діагностуватись зразки від хворих, де є клінічні прояви, які можуть говорити про наявність підозри на коронавірусне захворювання.
Щодо швидких тестів, то на сьогодні у Вінницькій області придбали близько 120 експрес-тестів для виявлення захворювання. Зокрема, у Вінниці швидкі тести наявні у МКЛ №1 та обласній дитячій лікарні.
У п’ятницю, 13 березня, голова обласної ради Анатолій Олійник на комісії зазначав, що прийматиметься рішення щодо розпакування стратегічних резервів області. Сьогодні Надія Марусяк розповіла, що таке рішення вже прийнято й найближчим часом лікарні області отримають засоби індивідуального захисту, медичне обладнання, апарати штучної вентиляції легень, ручні дихальні апарати, маски та респіратори.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.