На Вінниччині придбали 110 експрес-тестів на коронавірус

7:43
Автор: Vежа

Для Вінниччини придбали понад 100 швидких тестів на коронавірус. Вони допоможуть вже за 10 хвилин визначити, чи є в організмі людини вірус COVID-19.

За словами заступниці директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надії Марусяк, проводять щоденний моніторинг. У п’ятницю, 13 березня, станом на 17 годину швидких тестів для діагностики коронавірусної інфекції було 110 одиниць.

– Ці тести появились на ринку й зараз всі медичні заклади Вінницької області мають змогу закупити такі тести, – зазначила чиновниця.

 

Як пояснив завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру Степан Томин, коронавірус подібний до грипу.

– Людям потрібно знати, що цей вірус передається краплинним та контактним шляхом. Тобто, при потраплянні безпосередньо від хворої людини на слизові оболонки очей чи дихальних шляхів, людина може інфікуватись даним збудником. Він викликає прояви подібні до грипу, але важчі прояви. Відрізняються тим, що у певної кількості населення вже сформувався імунітет до вірусу грипу, коли до коронавірусу імунітету немає в жодної людини. Проти грипу розроблене специфічне лікування, проти коронавірусу поки що немає.

При лікуванні хворих з підозрою на коронавірус медики будуть користуватись протоколами, які вже напрацьовані у світі.

У документі, яке МОЗ України розіслало підрозділам охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та міських й районних рад вказано, що закуповуватимуть китайські експрес-тести. Вони здатні вже за 10 хвилин показати наявність у крові людини антитіл до вірусу COVID-19. Точність таких тестів становить 92,9%.

Вказано, що вартість швидких тестів становить 240 гривень за одиницю (згідно з курсом долару США) та може змінюватись в залежності від коливання курсу валюти. Термін поставки швидких тестів до 15 робочих днів.

Читайте також: Миттєві сповіщення про коронавірус: Facebook та МОЗ запускають новий сервіс

Читайте також: Які пункти пропуску закриють на Вінниччині у зв’зку з коронавірусом (перелік)

Читайте також: Чи справді у Вінниці є пацієнтка з підозрою на коронавірус Covid-19? Коментарі медиків різняться

Читайте також: У Вінницькій області визначили 21 лікарню, де надаватимуть допомогу хворим на коронавірус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.