Лікарні на Вінниччині отримають медичне обладнання на 40 мільйонів

13:48
Автор: Vежа
Become a Patron!

У п’ятницю, 25 червня, відбулась сесія Вінницької обласної Ради. Серед іншого, депутати ухвалили проєкт рішення «Про передачу медичного обладнання».

Це передбачає безоплатну передачу рентгенівських діагностичних стаціонарних систем та апаратів ультразвукової діагностики у власність Калинівської, Бершадської, Хмільницької, Гайсинської, Жмеринської, Тульчинської та Ямпільської територіальних громад, повідомляють на сайті обласної ради. 

Загальна вартість обладнання становить майже 40 мільйонів гривень. Для прикладу рентгенівські діагностичні системи коштують по 4,8 мільйона, а УЗД-апарати — 800 тисяч гривень кожен.

Нині це медичне обладнання перебуває в оперативному управлінні комунальної установи «Вінницький обласний центр технічного та фінансового нагляду за діяльністю закладів охорони здоров’я». Його купували для забезпечення опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах коштом, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками.

– Раніше жителям громад довелось би чекати кілька місяців, поки депутати зберуться і владнають формальності з передачею майна. Але такі питання потрібно вирішувати оперативно, щоб люди якомога швидше отримували доступ до якісних медичних послуг.  І обласна рада 8 скликання робить це — системна робота комісій і дотримання регламенту щодо проведення сесій раз на місяць дали можливість максимально швидко передати обладнання в користування, — пояснив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Виконання рішення обласної ради контролюватимуть дві депутатські комісії: з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури та з питань економіки, фінансів та бюджету.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.