Ладижинські депутати зберуться на позачергову сесію, щоб прибрати російську мову з регламенту міськради

14:51
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Ладижинська міська рада збереться на позачергову сесію для вирішення питання щодо російської мови у своєму регламенті.

Після резонансу, спричиненого скандальним рішенням ладижинських депутатів про дозвіл виступати російською у міській раді, там вирішили привести регламент у відповідність до українського законодавства. 

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив депутат Ладижинської міськради Олександр Грінченко та йдеться на сайті міськради. Повідомляється, що відповідна сесія має відбутися вже завтра, 23 лютого.

Зазначимо, що проекти рішень Ладижинської міськради, які прибирають пряму згадку російської мови та які (очевидно, один з яких – авт.) мають розглянути на сесії, відрізняються. Так, у проекті рішення, опублікованому Грінченком о 10:17 22 лютого прямо передбачає використання саме української мови.

Натомість, у проекті, який розміщений на сайті Ладижинської міськради станом на 13:20 22 лютого йдеться про те, що “Пленарні засідання ради і засідання постійних комісій ради проводяться у відповідності до вимог ст. 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Діловодство ведеться державною мовою”.

Чинна редакція регламенту:

Пропонована редакція з документу на сайті Ладижинської міськради:

Різниця в тому, що відповідний Закон передбачає використання й іншої мови, крім державної (української), однак лише за наявності перекладу українською.

На позачергову сесію депутати Ладижинської міськради планують зібратись завтра, 23 лютого, о 10:00.

1. Робочою мовою діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей та мовою робочого спілкування, є державна мова. Робочою мовою діяльності закордонних дипломатичних установ України, інших державних представництв за кордоном є державна мова.
2. У разі якщо під час засідання, заходу або зустрічі використовується інша мова, ніж державна, має бути забезпечений переклад державною мовою.
3. Робочою мовою міжнародних заходів, засідань, зустрічей є державна та/або інша мова, визначена організаторами чи міжнародним договором. Під час засідань, зустрічей та робочого спілкування визначеного кола осіб з іноземцями чи особами без громадянства може застосовуватися інша мова, прийнятна для учасників. Джерело: Ч.1-3 ст.12 ЗУ “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Нагадаємо, днями стало відомо, що у Ладижинській міськраді, що на Вінниччині, внесли зміни до регламенту, аби надати можливість місцевим депутатам виступати російською мовою під час сесій міськради та засідань комісій.

Зі слів депутата Ладижинської міськради Андрія Скакодуба, таке рішення ухвалили, аби тамтешній багаторічний міський голова Валерій Коломєйцев, який практично не володіє державною мовою, мав “законні” підстави виступати на сесії міськради російською.

Публікація про цю ситуацію на Vежі викликала всеукраїнський резонанс: новину про “російську” ініціативу Ладижинської міськради передрукувала низку  всеукраїнських ЗМІ.

 

 

 

Детальніше про ситуацію можна дізнатись за цим посиланням.

Головне фото – Сегодня

Читайте також: Російськомовний бар’єр: історії трьох іноземних студентів, які вивчили українську

Читайте також: Депутати міськради на Вінниччині самі собі дозволили виступати російською на сесіях. ДОКУМЕНТ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.