«Куб Правди»: у Вінниці влаштують акцію про веганство та на захист тварин

12:30
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 14:21

У Вінниці влаштують мирну акцію “Куб Правди”, що має на меті спонукати якомога більшу кількість людей перейти на веганство, тобто відмовитись від продуктів тваринного походження. Вінничан запрошують долучитись до акції. 

Як зазначено на фейсбук-сторінці події, 9 листопада активісти за допомогою екранів демонструватимуть перехожим відео, на якому буде показано, що відбувається з тваринами в різних індустріях (зокрема для отримання м’яса, хутра тощо).

  

Також активісти спілкуватимуться з усіма бажаючими та надаватимуть додаткову інформацію, яка є важливою для рішення про перехід на веганство.

У Вінниці співорганізатором акції є громадська організація “Кожна тварина” (курує відділення веганської зоозахисної організації “Anonymous for the voiceless” з Австралії), якій допомагатимуть місцеві активісти.

Anonymous for the Voiceless (AV) – це веганська зоозахисна організація заснована у 2016 в Мельбурні (Австралія). За три роки діяльності вона розширилась на більш ніж 1000 відділень по всьому світу. Сьогодні в Україні стабільно функціонують три зареєстровані відділення AV: в Києві, у Львові та Дніпрі.

Інформація про локацію, де влаштують захід, буде відома найближчим часом (після узгодження з міською владою). Початок акції – о 16:00, триватиме вона до 19:00.

Тим, хто хоче взяти участь в акції, потрібно прийти в чорному (або ж просто темному одязі) та за можливості взяти з собою заряджений ноутбук з відео за ЦИМ посиланням.

– Приходити з ноутбуками не обов’язково, але якщо є можливість, то бажано, – розповіла Vежі Тамара Хьюман, організаторка з ГО “Кожна Тварина”. – Так, темний одяг (а саме чорний колір) в пріоритеті, це універсальний колір для акції, оскільки вона має естетичний вигляд і не відрізняється одна від одної в різних містах і країнах. Але якщо такої можливості немає, то це не критично, особливо взимку, коли здоров’я активістів – найголовніше. Маски, плакати, інформаційні картки буде надано організаторами.

За словами Тамари Хьюман, акцію “Куб Правди” у Києві влаштовують з липня 2018 року, також акції відбуваються у Львові, Дніпрі та Тернополі, має намір долучитися Харків.

  

Веганство – спосіб життя, що характеризується повною відмовою від продуктів експлуатації тварин. Цим веганство суттєво відрізняється від вегетаріанства, засади якого визначаються здебільшого відмовою від вбивства (з етичних або релігійних переконань) або дієтичними міркуваннями.

Веган – прибічник веганства. Розрізняють декілька категорій веганів. Дієтичні вегани споживають винятково рослинну їжу, повністю відмовляючись від усіх продуктів тваринного походження (в тому числі меду, желатину тощо). Етичні вегани не тільки дотримуються веганської дієти, але й не використовують товари і послуги, створені з порушенням прав тварин: одяг з хутра, шкіри, вовни; лікарські засоби та косметику, що тестувались на тваринах. Також вони бойкотують заклади, де утримують диких тварини: цирки, зоопарки, дельфінарії. Набуває поширення також екологічне веганство, оскільки сучасне промислове тваринництво завдає значної шкоди довкіллю” – Вікіпедія.

Фото з фейсбук-сторінки ГО “Кожна тварина”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.