СOVID-19 та інші хвороби: порівняння статистики діагностування та смертності на Вінниччині. ГРАФІКА

18:54
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

За перших 50 днів від появи коронавірусу в Україні, на Вінниччині зафіксували 349 випадків коронавірусної хвороби, з них три – летальні. За цей же час в області діагностували щонайменше 210 випадків раку, 47 випадків туберкульозу та 231 випадок грипу.

Такі дані Vежі надали у відповідях на інформаційні запити до 47 медичних закладів області.

Зокрема, ми запитували інформацію про кількість діагностованих випадків раку, інсультів, інфарктів, грипу, туберкульозу та постраждалих внаслідок ДТП у період з 3 березня по 21 квітня 2020 року, а також про кількість померлих від зазначених хвороб та внаслідок ДТП.

Нагадаємо, у МОЗ повідомили про перший випадок коронавірусу, який стався в Україні, ще 3 березня. Вже за кілька тижнів, 25 березня, коронавірус офіційно підтвердили на Вінниччині. Менш, ніж за місяць, станом на 9:30 ранку 22 квітня у Вінницькій області зареєстрували 349 випадків коронавірусної хвороби та три смерті від вірусу.

Vежа вирішила порівняти кількість хворих на коронавірус зі кількістю пацієнтів із іншими, більш звичними хворобами та для цього звернулась до Вінницької ОДА, але там перенаправили інформаційний запит до десятків лікарень області. Тож очікувати останньої відповіді нам довелось близько трьох тижнів з моменту надсилання запиту, попри відведений на це законом термін у п’ять днів.

Базуючись на означених даних, навіть за кілька тижнів кількість діагностованих випадків випадків коронавірусу стала більшою за кількість нових зафіксованих випадків раку, інфарктів, туберкульозу, грипу та кількості постраждалих внаслідок ДТП, поступаючись лише виявленим інсультам.

Так, за 50 днів на території Вінницької області інсульт діагностували у щонайменше 358 пацієнтів. За цей час як мінімум, 75 пацієнтів з інсультом померли внаслідок цього недугу.

Менше виявилось діагностованих випадків грипу, (щонайменше 231) раку (щонайменше, 210), інфарктів (щонайменше, 113) туберкульозу (щонайменше, 47). А також зареєстровано мешканців Вінницької області, які постраждали внаслідок ДТП та звернулись за медичною допомогою (щонайменше, 47).

Водночас за 50 днів коронавірус не зміг очолити цю добірку за кількістю летальних випадків. Так, найбільше людей за 50 днів померло від раку (щонайменше, 228), інсульту (щонайменше, 75), інфаркту (щонаймеше, 15), туберкульозу (щонайменше, 11) та внаслідок ДТП (щонайменше, 8). Разом з тим, від грипу не померла жодна людина, виходячи з отриманих офіційних даних. 

“Проблемна” статистика

Як міг помітити читач, біля кожного цифрового показника ми вказуємо про те, що такі дані не є абсолютними. Причиною цього, на думку автора, є різне розуміння медичними закладами суті запиту та не завжди сумлінне надання на них відповіді.

Питання в інформаційному запиті

Зокрема, у КП «Дашівська АЗПСМ», КНП «Могилів-Подільський МЦ  ПМСД», КНП «ЦПМСД» Бабчинецької сільської ради, КП «Козятинський МЦ ПМСД», КНП “ЦПМСД №2 м. Вінниці” не надали інформацію про кількість постраждалих внаслідок ДТП. У КП “Піщанська ЦРЛ” – щодо діагностованих випадків грипу, у КП «Іванівський ЦПМСД» ІСР – щодо кількості діагностованих інфарктів тощо. У КНП “Чернівецька ЦРЛ” не надали інформації щодо кількості пацієнтів, у яких діагностували рак, туберкульоз та постраждалих внаслідок ДТП.

Також у зазначених закладах у відповідях на запит не вказали причину неможливості надання такої інформації.

Додамо, що в декількох закладах, вже після отримання запиту ми уточнили кількість діагностованих та летальних випадків телефоном. У двох закладах журналісту Vежі уточнили дані електронним листом сьогодні, 19 травня.

В окремих закладах (наприклад, КП «Ладижинська міська лікарня», КНП « Томашпільська ЦРЛ», КП «Козятинська ЦРЛ», КУ “Жмеринська ЦРЛ”) надавали кількість “пролікованих” (або тих, що звернулись за медичною допомогою) пацієнтів, що не є тотожним діагностуванню та унеможливлює включення даних до означених вибірки.

А, наприклад, у КНП «Немирівська ЦРЛ НРР» у відповідях щодо кількості померлих від хвороб зазначали, вірогідно, виключно хворих, яким поставили діагноз у цей же 50-денний період.

У КНП “Вінницький районний медичний ЦПМСД” та “ЦПМСД Немирівської районної ради” крім діагностованих випадків грипу зазначили разом ще й всі випадки ГРВІ, тож загалом вийшло 4656 та 874 пацієнти відповідно.

КНП «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги», практично не відповівши на жодне із поставлених запитань, повідомила наступне:
“За період з 03.03.2020р. по 21.04.2020 р. на стаціонарному лікуванні з приводу інсультів лікувалось – 146 хворих, за аналогічний період постраждалих в ДТП – 73 хворих”. Тож ці та подібні дані ми не використовували у підсумку.

Також ми не отримували інформацію зі спеціалізованих медичних закладів.

Загалом ми повністю або частково використали дані з 47 лікарень, і попри те, що деякі з них містять неточності, наявної інформації достатньо для демонстрації окремих наочних порівнянь.

Перелік закладів, інформацію яких ми використали в даній публікації:

1. КНП “Шпиківський ЦПМСД”;
2. КП «Дашівська АЗПСМ»;
3. КП «Іванівський ЦПМСД» ІСР
4. КНП «ЦПМСД» Бабчинецької сільської ради,
5. КП «Калинівський районний медичний ЦПМСД» КРР,
6. КНП “ЦПМСД Джулинської сільської ради Бершадського району”
7. КНП «Могилів-Подільський РМ ЦПМСД» Могилів-Подільської районної ради,
8. КНП «Теплицький ЦПМД»,
9. КП «Немирівський міський ЦПМСД»
10. КНП “Крижопільський районний медичний ЦПМСД”,
11. КНП «Липовецький районний ЦПМСД» Липовецької районної ради,
12. КП «Піщанська ЦРЛ», КНП “Центр ПМСД Мурованокуриловецької районної ради”
13. КНП «Оратівська центральна районна лікарня»
14. КНП «Тульчинська ЦРЛ»,
15. КНП “Барська ЦРЛ”
16. КНП «Шаргородська ЦРЛ»
17. КП«Погребищенський ЦПМСД»
18. КНП «Чернівецький ЦПМСД»
19. КНП „Липовецька ЦРЛ”
20.КНП «Барський районний медичний центр ПМСД»,
21. КНП “Жмеринський РМЦ ПМСД”,
22. КП «Ладижинська міська лікарня»
23, КНП «Бершадський ЦПМСД»
24. КНП «Могилів-Подільський МЦ ПМСД»
25. КП «Ладижинський міський ЦПМСД»
26. КНП«Чечельницький ЦПМСД»
27. КУ «Жмеринська ЦРЛ»
28. КНП «Гніванський ЦПМСД»
29. КП «Ямпільський районний медичний ЦПМСД»,
30. КНП “Тиврівський районний ЦПМСД”
31. КНП «Теплицька ЦРЛ»,
32. КП «Томашпільський РМЦ ПМСД»
33. КП «Козятинська ЦРЛ»
34. КНП «Тростянецький РЦ ПМСД»
35. КНП “ЦПМСД” Немирівської районної ради
36. КНП «Томашпільська ЦРЛ»
37. КНП “Хмільницький ЦПМСД”
38. КП«Козятинський МЦ ПМСД»
39. КНП “Вінницький районний медичний ЦПМСД”
40. КНП «Немирівська ЦРЛ НРР»
41. КНП «Чернівецька ЦРЛ”
42. “Калинівський міський центр ПМСД”,
43. КП «Тульчинський РЦПМСД»
44. КНП “ЦПМСД №2 м. Вінниці”,
45. КНП «Бершадська ОЛІЛ»
46. КНП «Тульчинський центр ПМСД» Тульчинської міської ради,
47. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 м. Вінниці»

Зрозуміло, що з 21 квітня статистичні дані як щодо діагностування коронавірусу, так й інших хвороб значно змінилася і наприклад випадків COVID-19 на території Вінниччини ми маємо вже 751 зареєстрований випадок, з яких 11 – летальні. Втім можна припустити, що ситуація з іншими хворобами розвивається приблизно пропорційно.

Читайте також: Антикризова програма: у Вінниці презентували заходи підтримки громади у зв’язку з карантином. ВІДЕО

Читайте також: Друга хвиля: поширення коронавірусу на Вінниччині в динаміці та графіках

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.