Комісія МОЗ дала позитивну оцінку діям Вінницької ОДА щодо боротьби з коронавірусом

20:28
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 23 Квітня 2020, в 23:24

Комісії міністерства охорони здоров’я, яка минулого тижня здійснювала епідеміологічне розслідування в Калинівській лікарні, не виявила порушень, дала позитивне заключення по перевірці та похвалила дії Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА щодо організації протидії боротьби з епідемією коронавірусу на Вінниччині.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила народна депутатка обрана по мажоритарному округу від Вінниччини, учасниця міжфракційного парламентського об’єднання “Вінниччина” Лариса Білозір.

За словами Білозір, відповідну інформацію під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування озвучила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микича.

Інформацію про те, що “Вінницька область має правильну та чітку стратегію по боротьбі з COVID-19” за результатами засідання Комітету повідомили і на сайті Вінницької ОДА.

– Фахівці МОЗ детально ознайомились яким чином працює Обласний лабораторний центр, який об’єм досліджень виконується Вінницькою областю у порівнянні з іншими областями. Фактично вони дуже детально дослідили результати епідеміологічних розслідувань з трьох основних осередків спалаху коронавірусної інфекції,де є,на жаль, велика кількість інфікованих медичних працівників, і озвучили свої висновки.

Дякую за справедливу та точну оцінку, яка була дана  Вінницькій області. Ми працюватимемо в посиленому режимі й надалі та будемо робити все, аби кількість інфікованих на COVID-19 зменшувалась, а медичні працівники були забезпечені усім необхідним», – зазначив голова ОДА Владислав Скальський.

Крім того Скальський закликав “запропонував об’єднати зусилля навколо боротьби з хворобою: «Закликаю об’єднуватися навколо людей, а не навколо політичних гасел!”, – ідеться в повідомленні ОДА.

Водночас одна з ініціаторок звернення, депутатка Лариса Білозір написала, що “Здивована висновками міністерської комісії”, та заявила, що ініціатори звернення “так і не отримали відповідь, хто відповість за інфікування 123 медика в 9 з 13 опорних лікарень по ковіду, хто винен і що з цим робити”

Цікаво, що інші народні депутати – підписанти звернення публічно не відреагували на офіційну позицію Комітету. А один з підписантів – депутат від “Слуги народу” Максим Пашковський натомість написав про те, що на Вінниччині спостерігається один з найвищих рівнів втрати рейтингу партії “Слуга народу”: з 30-32% за півроку він впав до 12-15%.

Водночас в падінні рейтингу президентської партії Пашковський звинуватив журналістів, голову ОДА Скальського та мера Вінниці Сергія Моргунова. 

Передісторія питання

Нагадаємо, що група народних депутатів, зокрема від “Слуги народу” Аліна Загоруйко, Ірина Борзова, а також члени МФО “Вінниччина” Лариса Білозір та Микола Кучер подали спільне депутатське звернення щодо скликання засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. На ньому вони мали намір заслухати голову Вінницької ОДА Владислава Скальського щодо ситуації із захворюванням медиків області на COVID-19.

Як повідомляється на сайті Комітету, “У засіданні брали участь члени Міжфракційного депутатського об’єднання «Вінниччина» – народні депутати України Лариса Білозір, Ірина Борзова, Анатолій Драбовський, Олег Мейдич, Максим Пашковський; Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, заступника Міністра охорони здоров’я України, Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, начальник штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Олександр Кравчук; голова Вінницької обласної державної адміністрації  Владислав Скальський, а також директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович, директор Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ  України Валентина Зайцева та головний інфекціоніст Вінницької області, завідувач кафедри інфекційних хвороб Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Лариса Мороз.

За результатами винесеного на розгляд питання керівництву Вінницької обласної державної адміністрації було надано низку рекомендацій, зокрема щодо забезпечення надання у повному обсязі необхідної медичної допомоги медичним працівникам закладів охорони здоров’я за бюджетні кошти та здійснення передбачених законом доплат.

Також члени Комітету дійшли висновку про необхідність ознайомлення зі станом організації надання медичної допомоги та протиепідемічних заходів щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19) в інших регіонах України.

Крім того, в ході обговорення народними депутатами було порушено питання щодо необхідності направлення звернення від Комітету до Прем’єр-міністра України з проханням прискорити виділення регіонам коштів на виплати медичним працівникам, задіяним у боротьбі з пандемією коронавірусної хвороби (СОVID-19), встановлених законом надбавок до заробітної плати з метою посилення їх соціального захисту, кошти на які передбачено прийнятими Верховною Радою України 13 квітня 2020 року змінами до Державного бюджету України на 2020 рік”.

Нагадаємо, що згідно зі щорічним рейтингом всеукраїнського муніципального опитування, здійсненого Міжнародним республіканським інститутом та соціологічною групою “Рейтинг”, Вінницька ОДА має найвищий рівень схвалення діяльності населенням серед інших ОДА в Україні та складає 48%.

Читайте також: Місто можливостей: за що Вінницю вкотре обрали найкомфортнішим містом країни. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.