Місто можливостей: за що Вінницю вкотре обрали найкомфортнішим містом країни. ГРАФІКА

21:25
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні стало відомо, що Вінницю вшосте поспіль визнали найкомфортнішим місцем України. Зокрема, Вінниця стала першою за оцінкою можливостей, показниками досвіду співпраці з місцевою владою та в зведеному індексі задоволеності якістю 22 сфер та послуг.

Про це йдеться в презентації шостого муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту спільно з соціологічною групою “Рейтинг”. Водночас, за деякими показниками Вінниця не в першій “трійці”.

Цьогоріч 71% містян вважає, що справи у Вінниці йдуть у правильному напрямку, і лише 26% – що справи в Україні також в цілому йдуть в правильному напрямку. В середньому цьогоріч ці показники в українських містах складають 43% і 28% відповідно. Минулоріч – позитивна оцінка напрямку розвитку міста складала 48%, а країни – 50%.

Цьогоріч найбільше прихильників руху справ у місті спостерігається у Хмельницькому (77%), найменше – у Сєвєродонецьку (15%) та Херсоні (16%).

 

Також Вінниця посіла перше місце за оцінкою можливостей міста, отримавши 3,7 бала з 5 можливих. Одразу за Вінницею за цим показником слідують Івано-Франківськ (3,6) та Житомир (3,5). Найнижчі оцінки – в Полтави та Сєвєродонецька (по 3 бали)

Цей індекс складали на основі 9 показників, зокрема, за можливостями вільно пересуватися усіма частинами і районами міста, різноманітно проводити дозвілля, вільно реалізувати свої духовні потреби, висловлювати власні думки тощо.

В дослідженні зазначено, що 70% опитаних вінничан схвалюють діяльність мера, а 68% – міської ради, посідаючи відповідно четверте та третє місце за цими показниками.

Перші три місця за схваленням мера посідають Хмельницький (80%), Івано-Франківськ (79%) та Чернігів (78%). Останні місця у Сєвєродонецька та Херсона (по 11%).  Діяльність міської ради найбільше схвалюють у Хмельницькому (71%) та Івано-Франківську (70%), найменше – у Полтаві (15%), Сєвєродонецьку (15%) та Херсоні (13%).

Вінниця також посідає перше місце за більшістю показників оцінки досвіду співпраці з міською владою. Так, за оцінкою ставлення представників місцевої влади до опитуваних, рівня знань службовців, простоти та зрозумілості рішень та порад, наданих представниками влади та якістю отриманих послуг Вінниця має близько 3,6 бала. За часом очікування – близько 3,4.

Оцінка цих показників також є високою в Хмельницькому та Івано-Франківську, найнижчою – в Херсоні та Миколаєві.

Нагадаємо, в зведеному індексі задоволеності якістю 22 сфер та послуг Вінниця посідає перше місце (з оцінкою 3,5/5). При цьому, найкраще вінничани оцінили гуманітарну та комунальні сфери (понад 3,6 бала). Інфраструктуру містяни оцінили в понад 3,3 бала, екологію – близько 3,1, поліцію – близько 3 балів, медичні заклади – близько 2,9 бала.

 

Загалом, з часу п’ятого муніципального опитування (восени 2019 року) зведений індекс задоволеності якістю 22 сфер та послуг Вінниці виріс на 0,1 бала. При цьому ріст цього показника спостерігається у більшості міст, що потрапили до рейтингу.

Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.

Графіка – “Рейтинг”

Читайте також: Вінниця посіла перше місце у рейтингу доступності міст України. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.