Команда “Доступно.UA” разом з Дмитром Щебетюком перевірить Вінницю на безбар’єрність

17:49
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Наступного тижня до Вінниці приїде команда “Доступно.UA” та її засновник – Дмитро Щебетюк. Вони не тільки будуть досліджувати місто на безбар’єрність, а й влаштують мотиваційну зустріч, на якій Дмитро розкаже про мандрівки Європою: автостопом на візку.

Вже чотири місяці команда “Доступно.UA” подорожує Україною та перевіряє міста на безбар’єрність: державні заклади, об’єкти інфраструктури (переходи, заїзди у двори будівель та арки), заклади харчування, громадські вбиральні, культурні заклади, публічні простори тощо. А все – для того, щоб створити перший в Україні рейтинг доступності міст – “Тостер”.

Разом із місцевими активістами і волонтерами вони провели майже 700 перевірок та внесли до рейтингу Івано-Франківськ, Тернопіль, Херсон, Миколаїв і Кам’янець-Подільський. Тепер на черзі – Вінниця, куди Дмитро Щебетюк та команда “Доступно.UA” приїдуть 21 та 22 жовтня.

 

 

Мета рейтингу доступності міст – порушити питання безбар’єрного простору в українських містах. А також показати престиж i переваги від створення комфортного громадського простору для маломобільних груп населення. Це, зокрема, люди з інвалідністю, люди з маленькими дітьми та дитячими візочками, літні люди, мандрівники з важкими валізами тощо.
Для цього протягом року команда “Доступно.UA” проведе моніторинг міського простору 10 міст на відповідність державним будівельним нормам. Відповідно рейтинг кожного міста сформують перевірки. За результатами перевірок експерти Доступно.UA розроблять рекомендації щодо якісних змін і передадуть їх представникам місцевої влади.

 

 

Приєднатися до команди може кожен: місцеві активісти, волонтери, громадські ініціативи та всі охочі зробити Вінницю зручною. Для цього “Доступно.UA” влаштують майстер-клас, на якому розкажуть, як стати “монітором” та познайомлять із методикою оцінки свого міста.

Майстер-клас відбудеться у понеділок, 21 жовтня, в приміщенні HUB “Місто змістів” (вулиця Пушкіна, 11). Початок – о 10:00. Зареєструватися на захід можна за ЦИМ посиланням.

А наступного дня, у вівторок 22 жовтня, відбудеться мотиваційна зустріч з Дмитром Щебетюком, який розповість про два автостопи, в які він вирушав у межах проектів “Доступно.UA” (автостоп Україною і Білоруссю та автостоп Європою).

Зустріч відбудеться о 18:00 в Міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Гармонія” (вулиця Винниченка, 5). Зареєструватися на подію можна за ЦИМ посиланням.

UPD: цю зустріч з Дмитром Щебетюком перенесли до HUB “Місто змістів” (вулиця Пушкіна, 11). Час залишився незмінним – 18:00. 

 

Дмитро Щебетюк (30 років) – український активіст, спортсмен, блогер, мандрівник, співзасновник ініціативи “Доступно.UA” та ведучий рубрики “Інклюзія” програми “#@)₴?$0”.
У лютому 2011 року пошкодив хребет і спинний мозок, отримав сильний струс мозку в результаті падіння, відтоді пересувається на візку. Але травму сприйняв як виклик: “слабо – не слабо”.
Дмитро Щебетюк є майстром спорту у плаванні, багатократний призер України, чемпіон України. По стрільбі з луку входить до резерву паралімпійської збірної.
Увійшов до сотні найвпливовіших українців 2017 року за версією “ФОКУС” і до топу молодих українських лідерів віком до 30 років “30 Under 30” за версією “Kyiv Post”.
Спільно з Марго Гонтар є фундатором ініціативи “Доступно.UA”, що з’явилася 3 грудня 2015 року, з метою моніторингу різноманітних закладів на їхню доступність для людей з інвалідністю. Зокрема у вересні 2017 року ця громадська ініціатива, спільно з засновниками секретних подорожей “Secret Ticket”, запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей, які пересуваються на візках (джерело – uk.wikipedia.org).

Проект Рейтинг доступності міст “Тостер” здійснюється за підтримки Фонду прав людини Embassy of the Netherlands in Ukraine.

Фото – зі сторінок заходів у Фейсбук
Ілюстративне фото – lutsk.rayon.in.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.