Колеги лідерки партії Шарія у Вінниці на суді проти Vежі заперечили звинувачення про “тиск з політичних мотивів”. ФОТО

13:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

12 серпня у Вінницькому міському суді відбулося чергове засідання за позовом очільниці осередку проросійської партії Шарія у Вінницькій області Світлани Магденко проти видання “Вежа” та журналіста Андрія Качора.

Нагадаємо, що координаторка партії Шарія у Вінниці вимагає від видання та журналіста спростування інформації, викладеної в статті “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу”, а також виплатити їй компенсацію за “моральні страждання” та судовий збір.

Зазначимо, що в позовній заяві Магденко заявляє, що її партія – не проросійська, як вказано в публікації, а також заперечує всі факти тиску, які мали місце з боку прихильників партії Шарія, попри те, що за ними відкриті відповідні кримінальні провадження. У своїй позовній заяві Магденко вимагає від журналіста грошову компенсацію у розмірі майже 83 тисячі гривень.

Позивачка, очільниця партії Шарія у Вінницькій області Світлана Магденко (архівне фото)

На вчорашньому засіданні суд заслухав свідків у справі: це директор вінницької школи-гімназії №2 Володимир Мріщук, а також дві працівниці гімназії. Зазначимо, що кординаторка партії Шарія у Вінниці працює саме в цій школі вчителькою молодших класів і саме адміністрацію школи Магденко звинуватила у тиску, який вони нібито здійснювали на неї після виходу публікації на “Вежі”.

Директор школи-гімназії №2 Володимир Мріщук

 

Заступниця директора Лариса Левіна

Проте на суді у своїх свідченнях усі свідки заперечили будь-який тиск на Магденко з огляду на її політичну позицію, а лише зазначили, що мали до неї зауваження щодо організації навчально-виховного процесу.

Сама ж Магденко під час допиту свідків не поставила їм жодного запитання, попри те, що звинувачувала власних колег у тиску на неї. На це звернув увагу і адвокат Качора Леонід Марцинковський, акцентуючи, що якби такий тиск справді відбувався, позивачка мала би бути зацікавлена у встановленні істини.

Наразі процес партії Шарія проти “Вежі” виходить на завершальну стадію: на наступному засіданні, яке має відбутися 4 вересня о 14:00 у Вінницькому міському суді на вулиці Грушевського. Під час цього засідання очікується дослідження відеодоказів (прихованих записів розмов у кабінеті школи-гімназії №2, які здійснювала вчителька Магденко з метою викриття власних колег), а також дебати між учасниками справи. 

Не виключено, що під час цього засідання може бути ухвалене рішення у справі.

Нагадаємо, що Верховний суд України дозволив називати Анатолія Шарія “кремлівським проектом”. Так, ще у квітні цього року Верховний суд залишив без задоволення касаційну скаргу проросійського блогера пропагандиста Анатолія Шарія, в якій він просив визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію інформацію, яка прозвучала в ефірі телеканалу “Еспресо”. Шарія, зокрема, назвали “кремлівським проєктом”.

Що було раніше:

Зазначимо, що конфлікт між вінницькими прихильниками проросійського блогера та виданням Vежа триває вже понад рік. Так, після новини про спалення агітації Шарія у Вінниці невідомими активістами, прихильники Шарія розпочали агресивну кампанію проти видання, шеф-редактора Андрія Качора та його родини. 

Збори проросійського осередку в просторі Cherdak у Вінниці

Так, активісти партії Шарія у Вінниці намагалися з’ясувати місце проживання сім’ї Качора та здійснити напад на помешкання, зокрема облити двері квартири кров’ю.

Скріншот переписки із закритої групи осередку Шарія у Вінниці

Пізніше громадянка Олена Панасюк, яка працювала вихователькою в місцевому дитячому садочку, маючи доступ до персональних даних 4-річного сина Качора, передала ці дані Анатолію Шарію.

Працівниця дитсадка Олена Панасюк

За кілька днів в центрі Вінниці двоє представників партії Шарія здійснили провокацію, вимагаючи від Качора на камеру “вибачитися перед прихильниками партії Шарія”.

Зрештою на Андрія Качора був здійснений напад з боку членів осередку партії Шарія: активіст проросійської партії Артем Артеменко наніс удар в голову Андрію Качору пізно ввечері 30 серпня, і вже наступного дня дав з цього приводу інтерв’ю для блога Анатолія Шарія.

Нападник Артем Артеменко (ліворуч)

 

Світлана Магденко і обвинувачений Артем Артеменко на зустрічі осередку партії Шарія у Вінниці (Артеменко по центру в масці)

Наразі Артеменко обвинувачується за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.