Кого обиратимуть мером та кому з політиків довіряють: “Соціоінформ” презентував результати дослідження думки вінничан. ГРАФІКА

17:53
Автор: admin
Become a Patron!

За кого вінничани планують голосувати на наступних місцевих виборах, кого вважають найкращим прем’єр-міністром та як оцінюють діяльність різних гілок влади у контексті боротьби з коронавірусом? 

А ще – чи підтримують ідею штрафів за неправильну парковку та евакуацію неправильно припаркованих автомобілів?

Про це сьогодні у Вінниці розповідала директорка соціологічної агенції “Соціоінформ” Наталія Зайцева-Чіпак, яка  презентувала результати дослідження суспільної думки мешканців міста та області.

За словами директорки, дослідження проводилося 13-18 червня методом стандартизованого інтерв’ю за місцем проживання респондентів з дотриманням карантинних обмежень.

Загалом участь в опитуванні взяли 800 осіб у Вінниці та 1200 у Вінницькій області. Відтак статистична похибка результатів для області не перевищує 2,6%, для міста Вінниці – 3,5%.

Більшість питань в опитуванні стосувалися політичних та електоральних настроїв вінничан напередодні місцевих виборів, а також оцінки ними ключових українських політиків. Крім цього під час опитування цікавилися, як люди оцінюють зусилля різних органів влади щодо їхньої протидії коронавірусу.

Як змінилася Вінниця? 

Та найперше у містян запитали, як змінилося місто Вінниця та Вінницька область за останні кілька років.

Так, з усіх опитаних 85% відповіли, що Вінниця за останні кілька років стала кращою. Ще 7% вважають, що місто стало у чомусь кращим, у чомусь гіршим, 4% вважають, що змін не відбулося. І лише 3% переконані, що місто стало гіршим.

Що ж стосується області, то зміни на краще на Вінниччині відчули 60% опитаних, а 18%  – не відчули хороших змін. Майже кожен десятий вважає, що область змінилася на гірше за останні роки.

 

Про коронавірус

Також мешканці міста та області оцінили, хто найкраще впорався у питанні протидії поширення коронавірусу та хто найбільше допомагає у боротьбі з хворобою.

Мешканці Вінниці вважають, що найкраще готовою до протидії пандемії виявилася міська влада Вінниці – так відповіли 51% опитаних вінничан. Найменший рейтинг і найбільший антирейтинг у цьому питанні – у народних депутатів, обраних від Вінниччини.

А ось відповідаючи на питання, “хто найбільше допомагає боротися з COVID-19?”, вінничани найбільше відзначили фонд “СтопВірус” – так вважає третина всіх опитаних.

На другому місці опинилася місцева громада (бізнес), а на третьому – фонд Петра Порошенка. На думку мешканців Вінниччини, трійка лідерів виглядає так само, проте пальму першості в цьому випадку утримує відповідь “місцеві громади”.

 

За кого голосуватимуть вінничани? 

Найцікавіша частина опитування – кому з політиків вінничани готові віддати свої голоси під час наступних місцевих виборів.

Беззаперечним лідером у Вінниці, за результатами опитування “Соціоінформ”, є партія колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. За його політичну силу в місті готові віддати свої голоси майже 53% з тих, хто вже визначився.

На другому місці з результатом 13,1%  – партія “Європейська солідарність” з Петром Порошенком на чолі. У той же час продовжує карколомне падіння рейтинг президентської політичної сили “Слуга народу” – за “зелену мрію” готові віддати свої голоси вже лише 7,7% мешканців Вінниці. Ще майже 7% має в своєму активі “Батьківщина”,  і на межі проходження до міської ради – проросійська ОПЗЖ.

Решта партій за результатами опитування не долають прохідний бар’єр.

 

Вже у першому турі з результатом майже 60% може перемогти чинний міський голова Вінниці Сергій Моргунов – такі результати демонструють соціологи в контексті майбутніх виборів мера. Решта кандидатів, про яких запитували під час дослідження, відстають від Моргунова надто сильно.

Так, найближчий переслідувач Моргунова – екс-нардеп Сергій Кудлаєнко – поки може розраховувати на 2,8% підтримки, власник “Регіни” та “Універмагу” Володимир Продивус – 2,5%. Також у ТОП-5 електоральних симпатій вінничан увійшли лідер гурту “ТіК” Віктор Бронюк та екс-голова Вінницької ОДА Владислав Скальський – обидва мають по 2% підтримки.

Решта озвучених кандидатів отримали б менше 2% голосів, проте майже 23% вінничан досі не визначилися, кому віддати свій олос.

Кому з політиків довіряють? 

Також під час опитування фахівці “Соціоінформу” цікавилися, кому з ТОП-політиків найбільше довіряють вінничани.

Очікувано, що найвищим рівнем довіри на Вінниччині користується Володимир Гройсман з 68% рейтингу.

За ним у переліку йде президент Зеленський з 25% рівня підтримки та Петро Порошенко, якого у Вінниці підтримує 23% мешканців.

Порівняно непогані справи і в Дмитра Разумкова (20%), який обігнав навіть Юлію Тимошенко (15%). А ось в колишнього лідера партії “Голос” Святослава Вакарчука та чинного голови уряду Дениса Шмигаля – рейтинги вже з однієї цифри – 7% і 5,3% відповідно.

Відповідно і серед прем’єр-міністрів останніх років вінничани вважають свого земляка і колишнього міського голову Володимира Гройсмана. За цим критерієм він значно випереджає усіх своїх візаві як на думку мешканців міста, так і мешканців області.

А що з паркуванням? 

У “Соціоінформі” вирішили запитати думку вінничан і щодо штрафів за неправильне паркування, що активно обговорюється в соцмережах.

Так, абсолютна більшість вінничан – 84% – підтримують ідею штрафувати за неправильне паркування в місті. Не підтримують такі методи лише 4%, а 12% – поки не визначилися з думкою.

Проте інакше містяни ставляться до можливої евакуації на штрафмайданчики автівок, припаркованих з грубими порушеннями.

Підтримують таку ідею 60% вінничан, але майже третина – не підтримує.

 

Український центр вивчення громадської думки «Соціоінформ» — дослідницький центр в Україні, заснований у Львові у 1990. Проводить соціологічні та маркетингові дослідження в Західному регіоні України. «Соціоінформ» є однією із перших соціологічних дослідницьких служб, найбільший соціологічний центр у Західній Україні. У 2000—2007 роках центр очолював Олексій Антипович, який з 2008 року є директором соціологічної групи «Рейтинг».

З 2008 року директором Центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» є кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології Українського католицького університету Наталія Зайцева-Чіпак.

Вікіпедія

Вінничани сплатили вже 670 тисяч гривень штрафів за неправильне паркування

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.