Канадські військові на Вінниччині навчають силовиків мінно-вибуховій справі. ФОТО

13:52
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Канадські військові навчають кількох десятків калинівських нацгвардійців та інших силовиків мінно-вибуховій справі. На заняттях українці вивчать як шукати, локалізовувати та знешкоджувати саморобні вибухові пристрої на відкритій місцевості, в приміщеннях і на транспортних засобах.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці військової частини 3028 Національної гвардії, у навчанні беруть участь особовий склад військової частини та представники від підрозділів Нацполіції КОРД Вінниці, Хмельницька та Житомира.

     

Як розповів Vежі Микола Коваль, фахівець з інформації та комунікації частини 3028, підготовка близько 40 бійців почалась вчора та триватиме до п’ятниці. Протягом трьох днів відбуватимуться теоретичні заняття, двох – практичні.

На теоретичних заняттях учасникам показуватимуть різні види мін, боєприпасів та вибухонебезпечних пристроїв, що не вибухнули на місцевості, та де вони можуть бути розміщені. А вже на практиці наші силовики будуть локалізувати та знешкоджувати саморобні вибухові пристроїв на відкритій місцевості, в приміщеннях і на транспортних засобах. Також передбачені заняття з розмінування та знешкодження протипіхотних, протитанкових та інших мін, які перебувають на озброєнні різних країн світу.

 

Головне наше завдання, як фахівців – навчити основних курсів підготовки з мінної безпеки кожного військовослужбовця, для цього ми адаптували заняття до реалій, які відбуваються на сході України. Але основне – це обмін досвідом з гвардійцями, які отримали його під час участі в ООС, – зазначив інструктор групи інженерної підготовки Об’єднаної оперативно-тактичної групи збройних сил Канади в Україні Майстер капрал Дейн Крушер.

По завершенню занять гвардійці та поліцейські отримають міжнародні сертифікати та знання, які надалі можуть допомогти їм зберегти своє та чиєсь життя.

Довідково. Канадські інструктори навчають силовиків мінно-вибуховій справі в рамках програми «UNIFIER». Свою роботу в Національній гвардії представники канадської військової тренувальної місії «UNIFIER» розпочали у листопаді 2017 року, коли стартував процес підготовки Технічної угоди.

На території нашої держави їхній контингент перебуває ще з квітня 2015-го. За цей час інструктори Канадської об’єднано-тактичної групи «Україна» провели близько півтори сотні навчальних курсів для понад семи тисяч військовослужбовців Збройних Сил України. Місія «UNIFIER» проходить під егідою Багатонаціонального об’єднаного комітету, до якого входять Україна, США, Канада, Великобританія, Литва та Польща.

Фото з фейсбук-сторінки Військової частини 3028

Читайте також: “Стрімкий тризуб-2019”: нацгвардійці з Калинівки взяли участь у міжнародних військових навчаннях. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Один день з військовим: як служать нацгвардійці у частині під Вінницею. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Вівчарка Арлана та кінолог з Вінниччини перемогли на всеукраїнських змаганнях. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.