Реконструкцію міжнародного аеропорту “Вінниця” затвердили пріоритетним для держави інвестиційним проектом до 2023 року. Загалом пріоритетними визнали близько 100 проєктів по всій країні.
Відповідний перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023-го року затвердили 18 листопада, на черговому засіданні Кабінету Міністрів України.
У проекті додатку до відповідного розпорядження Уряду зазначається, що серед можливих джерел фінансування реалізації проекту є “кошти державного та місцевого бюджетів/кошти інвестора”.
Окремо зазначається, що в документі йдеться про кошти держбюджету з врахуванням можливостей Державного бюджету України на відповідний рік, а кошти інвестора можуть бути залучені на умовах державно-приватного партнерства.
Крім цього, в документі значиться, що пріоритетними є “Пілотний проєкт концесії вокзалів виробничих підрозділів станцій Харків-Пасажирський, Дніпро-Головний, Вінниця, Миколаїв, Чоп, Київ-Пасажирський, Хмельницький” (фінансуватиметься за кошти інвестора), а також проект “Нове будівництво ПЛ 330 кВ Дністровська ГАЕС – ПС 750 кВ «Вінницька», Вінницька і Чернівецька області” (за кредитні кошти/власні кошти НЕК «Укренерго»).
Як зазначається на сайті КМУ, затвердили проекти, зокрема у сферах охорони здоров’я, енергетики, транспорту, культурної та туристичної інфраструктури, спортивної інфраструктури, наукової та освітньої інфраструктури, переробної промисловості, поводження з відходами, природоохоронної сфери, надання послуг поштового зв’язку.
Загалом було отримано близько 600 пропозицій щодо включення до цього переліку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також державних підприємств.
– Після проведення їх скрінінгу з урахуванням масштабності, впливу на соціально-економічний розвиток країни/регіону, мультиплікаційного ефекту від реалізації, ступеню розробки/впровадження до Переліку увійшло близько 100 інвестиційних проектів.
Такі проекти можуть бути реалізовані із залученням інвестора, зокрема на умовах державно-приватного партнерства, міжнародної технічної допомоги або за рахунок кредитних коштів та бюджету – йдеться на сайті.
Підкреслюється, що перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів сформовано на виконання Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 534.
Кабмін прийняв рішення з техніко-юридичним доопрацюванням в 3 дні, після чого Перелік буде оприлюднено на офіційних ресурсах.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів України на своєму засіданні 19 серпня виключив аеропорт у місті Вінниця з переліку об’єктів, на які передбачалося державне фінансування у сумі 1013,54 мільйона гривень за Державною цільовою програмою розвитку аеропортів до 2023 року. Водночас вінницький аеропорт залишили у державній програмі розвитку аеропортів.
Раніше Міністерство інфраструктури України пропонувало Уряду виключити Вінницю з програми державного фінансування реконструкції аеропорту “Вінниця”, а натомість пропонувало додати до програми будівництво аеропорту в Мукачево, що на Закарпатті.
У вересні Володимир Зеленський запевнив, що будівництво аеропорту “Вінниця” відбудеться за його каденції.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.