Інклюзивний, утеплений та з підземним паркінгом: у Вінниці ввели в експлуатацію 11 муніципальний будинок

16:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці ввели в експлуатацію черговий, 11 муніципальний будинок, розташований на вулиці Бортняка, що в мікрорайоні Поділля. Загалом, в будинку 105 квартир, з них 75 – реалізовано за програмою муніципального будівництва, де оселяться переважно освітяни та працівники культури (23 квартири), а також медики, учасники бойових дій та інші. Окрім того, в будинку облаштовано підземний паркінг, де на час повітряної тривоги можуть перебувати до 2 тисяч людей.

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, вартість квадратного метра житла в цьому будинку нижча за ринкову.

 

 

Так, за словами міського голови Сергія Моргунова, якщо до війни в цьому районі вартість житла була 26-27 тисяч гривень за метр квадратний, то тут – 16 900 гривень.

– Це важливо, адже в програмі беруть участь люди, які працюють в бюджетній сфері, в освіті, охороні здоров’я, які захищають нашу країну, а віднедавна – також внутрішньо переміщені особи, – каже мер. 

За повідомленням, у дворі будинку уже повністю виконане озеленення, висаджені 28 дерев, серед яких є уже звичні для Вінниці клени, а також металеве дерево та екзотичне тюльпанове дерево. У дворі також є дитячий майданчик. Завдяки ж підземному паркінгу подвір’я не зайняте автомобілями.

– Завдяки цьому у нас немає конфлікту інтересів, коли поруч машини та діти. Це, до речі, вперше, за весь період дії програми муніципального житла, ми маємо підземний паркінг. Під час війни він може використовуватися як об’єкт подвійного призначення. Тут під час повітряної тривоги в комфортних умовах можуть перебувати до 2000 людей – не тільки з цього, а й прилеглих будинків. Я вважаю, що наступні планувальні рішення будь-якого багатоквартирного будинку повинні виконуватися з урахуванням розміщення там укриття, – зазначає Сергій Моргунов. 

Будинок також інклюзивний. На поруччях – тактильні наклейки зі шрифтом Брайля. Також є ліфт з широкими дверима та пандуси. Квартири в цьому будинку придбали шість людей з інвалідністю.

 

 

Крім того, будинок – енергоефективний. При його спорудженні та облаштуванні використовувалися екологічні та енергозберігаючі технології. У під’їздах встановлене ЛЕД-освітлення та датчики руху для економії споживання.

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, тут є зовнішнє утеплення стін та посилено утеплено дах, встановлені індивідуальні газові котли та енергоощадні вікна.

– Думаю, загалом тут можна економити до 30 % ресурсів. Також тут електрочастина виконана з урахуванням того, що за відсутності газу для обігріву можна буде користуватися електроприладами, – каже посадовець. 

Він зазначає, що завдяки підряднику, темпи будівництва були пришвидшені, а вартість житла, незважаючи на форс-мажор, залишилась на початковому рівні.

– Таким чином, на сьогодні, ми маємо прекрасний будинок, який має абсолютно нове сучасне планування, а також фасадні рішення, які, як ми вважаємо, люди не будуть порушувати. Адже тут вже зразу засклені балкони і зони пожежного відстою знаходяться всередині, – зазначає Андрій Очеретний.

Всього, за 13 років існування програми муніципального житлового будівництва, у Вінниці звели 11 багатоповерхівок, мешканцями яких стали 910 родин. Цього року вперше до участі у програмі долучилися і внутрішньо переміщені особи, зокрема працівники релокованих підприємств. Йдеться про новий об’єкт муніципального житла, який наразі будується на вулиці 600-річчя.

Нагадаємо, раніше в новинах повідомлялось, що це перший у Вінниці муніципальний будинок, де є підземний паркінг. Деталі – ТУТ.

Фото – з сайту Вінницької міськради

Читайте також: У Вінниці збудували муніципальний будинок з підземним паркінгом, який можна використовувати як укриття

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.