Імітація святкувань на окупованих територіях та поновлення штурму “Азовсталі”: головне з вечірнього зведення Генштабу

18:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

На тимчасово окупованих територіях окупанти провели імітацію святкування так званого “Дня перемоги” для російських медіа, в Маріуполі відновили обстріли та штурм “Азовсталі” попри оголошений “режим тиші”. Загалом, протягом доби найбільша активність окупантів була зафіксована на Слобожанському та Донецькому напрямках. Тривають бої за Рубіжне на Луганщині, противник також здійснив невдалу спробу штурмувати населений пункт Воєводівка. 

Також, як йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ станом на 18:00 9 травня, 75-ї доби протистояння російському воєнному вторгненню, зберігається висока ймовірність ракетних ударів по об’єктах цивільної та військової інфраструктури на всій території України.

Практично уздовж усієї лінії зіткнення противник продовжує застосовувати усі наявні засоби артилерії та авіацію для обстрілів позицій наших військ, руйнування інфраструктури.

За інформацією військових, втрати противника перевищують показники комплектування, що значно впливає на загальний морально-психологічний стан та стає передумовою відмови особового складу у подальшій участі у бойових діях проти України.

Загалом, ситуація на напрямках наступна:

На Слобожанському напрямку ворог не наступав. Веде оборону, намагається не допустити просування наших військ у напрямку державного кордону України.

На Ізюмському напрямку триває поповнення запасів матеріально-технічних засобів, підготовка підрозділів для проведення подальших наступальних дій на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Словʼянськ. Противник веде повітряну розвідку.

На Сєвєродонецькому напрямку триває бій за Рубіжне. Противник намагається покращити тактичне положення, заволодіти містом та створити сприятливі умови для подальшого розвитку наступальних дій в напрямках населених пунктів Лиман та Сєвєродонецьк. Спробував штурмувати населений пункт Воєводівка. Успіху не мав. Відійшов на раніше зайняті позиції.

На Лиманському напрямку намагається з боєм просунутися в районах населених пунктів Олександрівка та Шандриголове.

На Бахмутському напрямку безуспішно вів бойові дії в районі населеного пункту Тошківка.

На Авдіївському напрямку намагається покращити тактичне положення в районах населених пунктів Новоселівка, Новоселівка Друга, Верхньоторецьке. Бойові дії тривають.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках визначені підрозділи противника проводять перегрупування військ з метою підготовки до подальших активних дій. Очікується нарощування зазначеного угруповання за рахунок підрозділів, що виконували завдання в районі міста Маріуполь.

На Південнобузькому та Таврійському напрямках противник проводить перегрупування наявних підрозділів з метою покращення тактичного положення своїх військ. Нарощує системи вогневого ураження та протиповітряної оборони, вдосконалює інженерне обладнання позицій. Для недопущення перекидання підрозділів Сил оборони України на інші напрямки, їх сковування, проводить демонстративні дії.

На Бесарабському напрямку у Придністровському регіоні Республіки Молдова обстановка залишилась без змін.

В акваторіях Чорного та Азовського морів кораблі чорноморського флоту росії продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій та ведення розвідки.

На Волинському і Поліському напрямках противник активних дій не проводив.

На Сіверському напрямку обстановка змін не зазнала.

 

Фото та відео – Генштабу ЗСУ

Читайте також: Російсько-українська війна – 9 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Ворожа підготовка до парадів та нових наступів: головне з ранкового зведення Генштабу ЗСУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.