Іконами по коронавірусу: у Вінниці відбулася кількатисячна хресна хода, щоб перемогти спалахи хвороб. ФОТО

17:30
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Кілька тисяч вірян Московського патріархату сьогодні, 8 березня, влаштували хресну ходу “Торжество православ’я”.

Як йдеться в поясненнях суті акції, які роздавали вірянам і журналістам перед початком ходи, її мета зокрема – це “традиційна реакція церкви на спалахи хвороб, посухи, природні катаклізми, епідемії, що є надзвичайно актуальним в умовах поширення світом коронавірусу”.

На ходу віряни МП почали збиратися ще заздалегідь, “окупувавши” громадський транспорт. У трамваях кондуктори щиро дивувалися такому напливу пасажирів у хустках та подекуди з іконами, ще й у вихідний день.

Точкою збору став Воскресенський храм на Хмельницькому шосе. Крім вірян тут також зібралося багато поліції, позаяк учасники ходи мали намір рухатися проїжджою частиною по Соборній.

    

 

 

 

 

  

 

Зрештою майже рівно о 15:30 кількатисячний натовп рушив центром міста в напрямку Спасо-Преображенського собору, який віряни Московського патріархату вважають “захопленим”. Нагадаємо, що головний православний храм Вінниці перейшов в Православну Церкву України ще в грудні 2018 року.   

 

 

 

На чолі колони рухалися священики, за ними – чоловіки та жінки, які несли великі ікони на масивних дерев’яних конструкціях. Далі – решта вірян. Дорогою учасники колони співали церковні пісні про спасіння.

 

 

 

 

 

 

На розі Соборної та Гоголя сталася досить символічна ситуація в контексті “боротьби з хворобами” : карета “швидкої”, з проблисковими маячками та увімкненою сиреною, не змогла продовжити рух через заблоковану ходою Соборну. Намагання водія клаксоном та сиреною “розігнати” вірян не увінчалися успіхом, відтак “швидка” мусила змінювати напрям та продовжувати рух об’їзними шляхами.

Зрештою колона дісталася Спасо-Преображенського собору, де саме тривала служба. Вхід до храму був огороджений розбірними металевими парканами, вочевидь аби уникнути конфлікту між вірянами.

Зрештою прибічники російської церкви розташувалися на площі Шевченка, де поставили столи, на які розмістили найбільші ікони. Наразі там триває молебень на чолі з митрополитом УПЦ МП Варсонофієм.

 

 

 

   

 

 

Фото Ольги Мірошниченко